Szanowni państwo,

Już niebawem nastąpi zamknięcie kolejnego odcinka ulicy w Józefosławiu mianowicie ul. Geodetów – od Tenisowej do Julianowskiej. Tyle na raz to jeszcze nigdy w Józefosławiu się nie działo…! Wiem, że będzie nam koszmarnie ciężko, ale im szybciej się to wydarzy tym dla nas tylko lepiej.

Wykonawca robót firma FalBruk Sp. z o.o. Sk. informuje, że od dnia 10 kwietnia 2019 roku wprowadzi czasową organizację ruchu polegającą na zamknięciu odcinka ul. Geodetów (od Tenisowej do Julianowskiej).

Jak państwo zapewne zauważyliście już wzdłuż tego odcinka zostało wykorytowane pobocze dla ścieżki rowerowej i zostały oszczędzone drzewa, mam nadzieję, że firma Falbruk należycie je zabezpieczy.

Ul. Tenisowa jak i Julianowska zachowają przejezdność. Objazd zostanie poprowadzony ulicami Julianowską, Cyraneczki, Wilanowską, Geodetów.

Planowany czas zamknięcia – około 3 miesiące.

Kolejne utrudnienie również od 10 kwietnia 2019 będą na ul. Kuropatwy do granicy z gminą Lesznowola, tak poinformował wykonawca robót przy ul. Cyraneczki  – firma Budownictwo Drogowe Jarpol S.A. Wprowadzona będzie czasowa organizacja ruchu polegająca na zamknięciu odcinka ul. Kuropatwy od ul. Osiedlowej – około 100 m w kierunku ul. Puławskiej, do granicy z gminą Lesznowola.

Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Osiedlowa, Bażancia, Synogarlicy, Kuropatwy. Planowany czas zamknięcia: około 5 tygodni.

Od 8 kwietnia zacznie się również się I etap robót przy przebudowie ul. Ogrodowej na odcinku od ul. Cyraneczki do parku w Józefosławiu. O etapach budowania tej ulicy pisałam tu

Katarzyna Krzyszkowska-Sut

Radna Rady Miejskiej w Piasecznie.

28 komentarzy:
  1. Z
    Z says:

    W kontekście prac na Ogrodowej: nadal brak istotnej informacji czy mieszkancy tej ulicy będą mogli wyjeżdżać że swoich osiedli.

    Proszę o informację.

    Druga kwestia. Czy przejazd ulica Osiedlowa na wysokości Cyraneczki będzie zupełnie zablokowany?
    Przypominam, że ulica Osiedlowa stanowi objazd dla obecnie zablokowanej Ogrodowy, która będzie zablokowana przez najbliższe miesiące.
    Blokada Osiedlowej znacząco utrudni komunikację.

    Oczywiście rozumiem remonty, ale zupełny brak koordynacji jest niedopuszczalny. Cała ulica Ogrodowa od ronda w strone parku zostanie puszczona przez Geodetów bez żadnej alternatywy. Co się będzie działo w godzinach szczytu nie muszę pisać.

    Odpowiedz
  2. Karol
    Karol says:

    Witam.
    Istnieje możliwość regulacji sygnalizacji świetlnej Geodetów- Ogrodowa? Wyjazd z remontowanej Ogrodowej po 8.00, to koszmar. 4 przedszkola/szkoła są na tej ulicy.

    Odpowiedz
    • Kasia Krzyszkowska - Sut
      Kasia Krzyszkowska - Sut says:

      Szanowna Pani, jaki ja mam na to wpływ? Objazd został wyznaczony. P. Radna H. Krzyżewska na Fb wskazała te dwie ulice jako dodatkowe możliwości przejazdów. Ul. XXI wieku jest obstawiona samochodami po południowej stronie, więc nie proponuję tamtędy jeździć, bo po prostu nie da się przejechać – chyba, że przez chodnik :/
      Wysłałam zapytanie do wspólnot mieszkaniowych przy XXI wieku czy mieszkańcy wyrażają zgodę na wprowadzenie zakazu parkowania wzdłuż całej długości ulicy. Czekam na odpowiedź.
      Pozdrawiam.

      Odpowiedz
      • Sylwia
        Sylwia says:

        Bardzo dziękuję, byłoby miło. Zauważyłam też że garaże głównie służą rodzinom do zagracania niepotrzebnymi przedmiotami w domu niż parkowania tam samochodów.

        Odpowiedz
      • Lu
        Lu says:

        Szanowna Pania Katarzyno,

        Za organizację ruchu drogowego odpowiada organ zarządzający daną drogą, a nie mieszkańcy. Cieszy mnie konsultacja zakazu parkowania z mieszkańcami, jednakże kluczowe jest rozwiązanie problemu. Co jeżeli mieszkańcy nie wyrażą zgody? Pozostawimy problem bez zmian? W sytuacji gdy dwukierunkowa ulica jest nieprzejezna z powodu zaparkowanych samochodów, należy wprowadzić zakaz parkowania. Oczywiście można twierdzić, że to nie wina parkujących kierowców, bo często na osiedlach brakuje miejsc, jednakże każdy widział co kupował. Druga kwestia to projektowanie nowych dróg – nie widzę miejsc parkingowych. Wyjątek będzie stanowiła aktualnie remontowana ul. Ogrodowa. Bardzo wyraźnym i negatywnym przykładem stanowi osiedle Makdom przy Cyraneczki/Feniksa. Mieszkań parkują na działce dojadowej, rozjeździli trawę i wizualnie ten obszar wygląda bardzo źle. Wspomnę również, że mamy służby odpowiadające za porządzek na ulicach i przestrzeganie zasad ruchu drogowego.

        Odpowiedz
        • Kasia Krzyszkowska - Sut
          Kasia Krzyszkowska - Sut says:

          Wydział IT jest za wprowadzeniem zakazu, jednak jako Radna chciałabym poznać opinię mieszkańców. Zdaję sobie sprawę z braku miejsc do parkowania i zastanawiam się, która z niezabudowanych działek posłuży mieszkańcom za parking wraz z jego wprowadzeniem.

          Odpowiedz
  3. Sylwia
    Sylwia says:

    To jeszcze w ramach wspomnienia o ulicy XXI wieku, co można zrobić z samochodami, które parkują wzdłuż ulicy? Można uruchamiać straż miejską? Czy tabliczki „zakaz parkowania poza zatoczkami” jest zupełnie bez mocy prawnej?

    Odpowiedz
  4. Ewelina
    Ewelina says:

    Witam, to wspaniale, że budowa infrastruktury w okolicy nabiera rozpędu. Naprawdę to super, że tyle ruszyło. Jedyne co naprawdę frustruje to harmonogramy tych prac. Co roku mamy deja’vu. Pozamykane te same ulice tylko na innych odcinkach. Prace po 100 metrów co roku na tej samej ulicy (Ogrodowa i Geodetów), prace na Ogrodowej gdzie jest najwięcej szkół i przedszkoli – 3 m-ce (nie można w wakacje?). Zamknięcie głównych skrzyżowań w okolicy w tym samym czasie. Może warto coś skończyć i odetkać w jednym miejscu, żeby zatkać w innym. Tak wiem, budżet!, nie ma raz na całość. Trzeba fragmentarycznie przez 20 lat tą samą ulicę. (robiąc rondo na geodetów można było pociągnąć całość do Julianowskiej i tak było wszystko zamknięte. Czy myśląc o planach inwestycyjnych i wyciągając wnioski z bieżącej sytuacji jest szansa, żeby zanim powstanie nowa szkoła w Julianowie (oby szybko!) najpierw! doprowadzić tam drogi i zapewnić dojazd (oraz dojście (chodniki)) zanim tysiące osób zacznie korzystać z tej okolicy? Ja naprawdę bardzo kibicuję tym wszystkim działaniom bo są niezbędne, ale jesteśmy jako mieszkańcy wykończeni brakiem rozsądnego planowania, logiki harmonogramów prac, społecznego rozwiązania i doprowadzania do zatorów w tych samych miejscach i to rok w rok. Trzymam kciuki za rozsądne planowanie i kolejność działań inwestycji w Julianowie bo jest na to jeszcze miejsce i czas. Oby się to wszystko nie powtórzyło.

    Odpowiedz
    • Kasia Krzyszkowska - Sut
      Kasia Krzyszkowska - Sut says:

      Chciałabym przyznać Pani rację, ale nie mogę. Z prostego powodu. Nie mamy zbyt wiele ulic, którymi moglibyśmy kierować objazdy… Spowodowane jest to zaprzeszłymi decyzjami w sprawie planu mpzp kiedy pozwalano na zamykanie kolejnych osiedli, a co za tym idzie połączeń poprzecznych łączących główne ulice. Tak, w tej chwili wszystko się skumulowało. Jest to po pierwsze – kwestia budżetu, po drugie – kwestia procedur. Równie dobrze moglibyśmy machnąć od razu ul. Geodetów do Puławskiej gdybyśmy tylko mogli… i mieli na to pieniądze.
      Co do szkoły w Julianowie, jest taki plan – aby najpierw realizować sieć dróg, jak wyjdzie to pewnie się przekonamy może za 2 lata.
      Ta wiosna będzie trudna, ale żeby było lepiej wszyscy musimy się przemęczyć… Na jesieni na głównych drogach nic się nie będzie działo. Będziemy mogli się przemieszczać ścieżkami rowerowymi i chodnikami.
      Pozdrawiam.

      Odpowiedz
      • Ewelina
        Ewelina says:

        Tak rozumiem. Trzymam jednak kciuki za sprawne planowanie w Julianowie (już się tam robi ciasno) i za szybką realizację rozpoczętych działań w centrum Józefosławia. Jak jest z budżetem to wiadomo, ale procedury i przyszłe plany można już rozsądnie poukładać, żeby uniknąć powtórki z Kameralną i Ogrodową. Cieszę się, że przynajmniej są takie wnioski. To nie jest kwestia tego „jak wyjdzie”, tylko tego jak włodarze to zrealizują. I za tą sensowną kolejność działań trzymam kciuki.
        PS:A swoją drogą, to czy są nowe informacje w sprawie budowy szkoły w Julianowie? Jaki rocznik ma szansę się załapać na start w nowym miejscu?
        Patrząc na potrzeby i zagęszczenie ludności czy w tle rozmów o edukacji pojawił się jakiś motyw nt. liceum? Zaraz te tysiące dzieciaków skończą podstawówkę. Czy Piaseczno to udźwignie?

        Odpowiedz
      • Lu
        Lu says:

        Szanowna Pani Katarzyno,

        proszę działać w kierunku dalszych remontów. Czas by podatki wróciły do naszej wsi. Niestety widać lata zaniedbań. Być może włączenie Jozefosławia do Ursynowa to był dobry pomysł?
        Prawda, że przyjemnie jeździ się rowerem na ścieżce wzdłuż Ogrodowej? Niedługo tą ścieżką będzie można pojechać aż do szkoły, dzięki remontowi Ogrodowej na pozostałym odcinku. Każdy remont jest dokuczliwy, ale trzeba działać.

        Odpowiedz
  5. Kamil
    Kamil says:

    Witam Wszystkich,

    Szybkie pytanko – jak mają jeździć mieszkańcy z Jutrzenki 8A i 8B? O ile wiem to jedyne wyjazdy z osiedla to drogi przy Geodetów 37 i 39.

    Czy mamy korzystać z pobocza remontowanej ulicy? Jest jakaś alternatywa?

    Pozdrawiam
    KS

    Odpowiedz
    • Kasia Krzyszkowska - Sut
      Kasia Krzyszkowska - Sut says:

      Panie Kamilu, ciężko mi powiedzieć… trzeba wolno wyjeżdżać, żeby nie uszkodzić samochodu lub zostawić go na parkingu w pobliżu. Utrudnienia będą trwały przez cały czas remontu i ja nie dostaję harmonogramu dla każdego wyjazdu z danego osiedla. Czy na poboczu można parkować, w nocy może tak, ale w dzień już gorzej…

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.