Wyjazd do pracy/szkoły jest dzisiaj największą uciążliwością dla mieszkańców Józefosławia i okolic. Jedna sprawa to ulice, które są kompletnie niedostosowane do takiego natężenia ruchu, z jakim mamy do czynienia – czyli ul. Krótka, ul. Kuropatwy i ul. Działkowa. Druga do korki na dojeździe do ul. Puławskiej.

Tego problemu nie da się rozwiązać bez porozumienia i współpracy pomiędzy sąsiednimi gminami – Konstancinem-Jeziorną, Lesznowolą i Warszawą i zgodnie z wyborczymi obietnicami, taka współpraca jest naszym priorytetem.

W ubiegłym tygodniu Daniel Putkiewicz, kandydat Koalicji Obywatelskiej Platforma Nowoczesna na Burmistrza Piaseczna, odbył 2 ważne spotkania.

Zdzisław Lis, Burmistrz Piaseczna oraz Daniel Putkiewicz (obecny zastępca burmistrza), spotkali się Kazimierzem Jańczukiem, wybranym właśnie na kolejną kadencję Burmistrzem Konstancina-Jeziorny.

Nasi włodarze otrzymali zapewnienie, że projektowanie drogi 10 KDL, jako przedłużenie ul. Cyraneczki na terenie gminy Konstancin-Jeziorna toczy się i budowa tej drogi jest również priorytetem dla gminy Konstancin-Jeziorna.

To bardzo dobry sygnał dla mieszkańców Józefosławia. Spotkanie w Konstancinie zapowiada dobrą współpracę w zakresie poprawy infrastruktury drogowej na styku obu gmin. Uruchomione zostaną prace związane z budową kanalizacji sanitarnej co umożliwi przebudowę ul. Działkowej. Dzięki temu pojawia się szansa na  rozwiązanie problemów komunikacyjnych mieszkańców Kierszka i północnego Józefosławia.

W piątek z kolei Daniel Putkiewicz otrzymał deklarację współpracy od Rafała Trzaskowskiego, przyszłego prezydenta Warszawy. Chodzi o zapewnienie „zielonej fali” na ul. Puławskiej oraz poparcie dla wspólnego projektu przebudowy ul. Kuropatwy – ulicy która leży na granicy Lesznowoli i Warszawy, a która już wkrótce stanie się głównym połączeniem budowanej właśnie ul.Cyraneczki z ul. Puławską. To bardzo ważna deklaracja – współpraca Lesznowoli, Piaseczna i Warszawy jest niezbędna do poprawy bezpieczeństwa na ul. Kuropatwy.

Rozmowa z Rafałem Trzaskowskim dotyczyła również poparcia dla zwiększenia częstotliwości kursowania pociągów Kolei Mazowieckich – do czasu uruchomienia SKM. Wykorzystanie połączeń kolejowych i odpowiednie dostosowanie sieci komunikacji miejskiej L to szansa na wygodny i szybki dojazd do Warszawy.

Wybory samorządowe się jeszcze nie skończyły – przed nami II tura, wybierać będziemy Burmistrza Piaseczna. Potrzebujemy takiego burmistrza, który rozumie nasze potrzeby i będzie razem z nami współpracował na rzecz poprawy komunikacji z Warszawą. Ja zagłosuję na Daniela Putkiewicza, ponieważ jest on dla mnie gwarancją takiej współpracy, będzie łatwiej osiągnąć nasze cele. Namawiam Państwa do dokonania takiego samemu wyboru – to już w następną niedzielę, 4 listopada 2018 r.

Robert Widz

Radny Rady Miejskiej w Piasecznie

28.10.2018

 

 

 

 

8 komentarzy:
 1. Anna
  Anna says:

  Dzień dobry,
  na stronie Jozefosław24.pl w temacie: Plan rozwoju dróg – ulice i ciągi pieszo – rowerowe
  Wrzesień 23, 2017 informowano, że “Droga 5 KDD, czyli przedłużenie ul. Kombatantów wraz z ciągiem pieszo-rowerowym – deweloper, który w pobliżu planuje budowę budynków mieszkalnych, zobowiązał się do wykonania kompleksowego projektu przebudowy tej drogi. Zawarto już porozumienie z inwestorem, na mocy którego do końca 2018 r. zakończyć się mają prace projektowe, a inwestor w imieniu gminy ma uzyskać decyzję ZRID.”. Aktualnie przy tej drodze deweloper MDM buduje inwestycję Kabacka Przystań Residence. Moje pytanie brzmi jak wyglądają porozumienia dotyczące budowy tej drogi na obecną chwilę?

  Odpowiedz
  • Robert Widz
   Robert Widz says:

   z tego co mi wiadomo, porozumienie dotyczy wykonania projektu drogi. Budowa zależeć będzie on zabezpieczenia środków finansowych przez gminę, co nie jest teraz priorytetem. Najpierw trzeba zrobić ul. Cyraneczki i 10 KDL.

   Odpowiedz
 2. Marcin
  Marcin says:

  Panie Robercie, chyba już obietnice przedwyborcze się zdezaktualizowały, właśnie na stronie Konstancińskiego ratusza pojawił się projekt budżetu i prognoza budżetowa do 2023, w których to budowa kanalizacji w Kierszku została skasowana co jak należy rozumieć dalej wstrzyma poprawę ul. Działkowej.

  Odpowiedz
  • Robert Widz
   Robert Widz says:

   to prawda, i jest to dużym zaskoczeniem. Pokazuje jak burmistrz Konstancina podchodzi do rozwiązania problemów mieszkańców Kierszka i problemu komunikacyjnego na terenie swojej gminy. Poprosiłem burmistrza Piaseczna o zorganizowanie spotkanie z burmistrzem Konstancina, tak by można było ruszyć projekt 10 KDL i “umówić” się na działanie w obszarze ul. Działkowej. Niestety bez woli burmistrza Konstancina mamy “związane ręce”. Będziemy też rozmawiać z nowymi radnymi gminy Konstancin-Jeziorna.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.