Gmina Piaseczno rozpoczyna budowę drogi tzw. Urbanistów BIS, która zapewni obsługę komunikacyjną planowanej szkoły w Julianowie i jest częścią całego nowego układu drogowego w tej okolicy. To bardzo potrzebna inwestycja, która skomunikuje Józefosław, Julianów z Piasecznem i Chyliczkami oraz zapewni od razu infrastrukturę drogową przy mającej powstać szkole.

Układ drogowy z dwoma rondami przy nowym łączniku z ul. Urbanistów bis i przy ul. Zimowej.

Nowy łącznik do ul. Urbanistów “bis”

Widok na ul. Polną

Teren układu drogowego, od ul. Zimowej

Widok na ul. Zimową

Obecnie trwa przebudowa ulicy Urbanistów na odcinku od ulicy Dzikiej Róży do ulicy Polnej/Zimowej i obowiązuje tam czasowa organizacja ruchu. Po zakończeniu robót, które będą realizowane etapami czyli sukcesywnie w stronę ul. Julianowskiej, zostanie wprowadzona stała organizacja ruchu i  z pewnością na ulicy Urbanistów będzie bezpieczniej, o co mieszkańcy proszą. Zgodnie z umową zakończenie robót drogowych planowane jest na czerwiec 2023 r.

Ul. Urbanistów

Ul. Urbanistów

Co do szkoły w Julianowie, o którą często Państwo pytacie, zgodnie z planami w 2023 roku gmina ma ogłosić przetarg na jej budowę.  Ta niezwykle ważna dla północnej części gminy inwestycja oświatowa wraz z obsługującym ją układem drogowym, powinna być gotowa w 2025 roku.

Niestety nie udało się pozyskać dofinansowania dla ul. Rekreacyjnej z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, droga ta widnieje na liście rezerwowej. Obecnie nie ma finansowania w budżecie gminy dla tej ulicy. Mieszkańcom przyjdzie jeszcze na nią poczekać.

Katarzyna Krzyszkowska Sut

Radna Rady Miejskiej w Piasecznie

Sołtyska Józefosławia

fot. KKS

13 komentarzy:
 1. Piotr
  Piotr says:

  A jaka jest w takim razie perspektywa dla Rekreacyjnej? 2, 5, 10 lat? Jakieś pomysły skąd znaleźć finansowanie? Deweloper budujący w okolicy dołożył się do Przyrodniczej, więc pewnie ciężko będzie o kolejną partycypację (choć wzdłuż Rekreacyjnej wybudował tyle, że to powinien być jego obowiązek). Droga ze względu na rosnący na niej ruch robi się dość niebezpieczna dla pieszych

  Odpowiedz
  • Katarzyna Krzyszkowska - Sut
   Katarzyna Krzyszkowska - Sut says:

   Ul. Rekreacyjna jest asfaltowa i to będzie przez jakiś czas musiało wystarczyć mieszkańcom. W zasadzie tylko mieszkańcy poruszają się tą ulicą, więc bezpieczeństwo zależy od nich samych. Przed nami budowa drugiego odcinka ulicy Wilanowskiej co poniesie za sobą niemałe koszty, a jest to jedna z głównych ulic zbiorczych w Józefosławiu. Gmina zabiega o partycypację deweloperów i w jakimś stopniu się to udaje.

   Odpowiedz
 2. Konrad
  Konrad says:

  Pisanie, że właściwie tylko My, mieszkańcy tej części Józefosławia jeździmy ulicą Rekreacyjną jest błędne. Wielu kierowców (m.in. z całego Józefosławia, Piaseczna, Konstancina czy Warszawy) omija tędy fragment dziurawej Działkowej… Ruch jest naprawdę spory.
  Jeśli wg Pani Sołtys bezpieczeństwo na Rekreacyjnej zależy od nas samych, apeluję o wybudowanie przynajmniej kilku progów zwalniajacych. To chyba można wykonać relatywnie niewysokim nakładem finansowym. O tymczasowym chociażby oświetleniu już nie wspomnę…

  Odpowiedz
  • Katarzyna Krzyszkowska - Sut
   Katarzyna Krzyszkowska - Sut says:

   Jak Pan widzi, gmina czyni starania o dofinansowanie tej ulicy. Na razie nie udało się pozyskać środków. Oczywiście mogę zawnioskować o progi. Tymczasowe oświetlenie nie jest możliwe, już pytałam o to w gminie.

   Odpowiedz
   • Aaa
    Aaa says:

    Szanowni Państwo,

    Od progów należy uciekać, a nie je montować co 100m. Proszę się poważnie zastanowić czy chcemy iść w tym kierunku, bo mieszkańcy tego nie chcą!

    Odpowiedz
    • Konrad
     Konrad says:

     Nie wiem skąd Pani/Pan na informacje, że mieszkańcy tego nie chcą…. ja jestem mieszkańcem i chciałbym aby progi na aktualnej ulicy, ktora jest niebezpieczna (bez chodnika i nieoswietlona) powstały. Znam też sporo innych mieszkańców okolicznych osiedli, którzy je popierają. Zależy mi przede wszystkim na bezpieczeństwie pieszych, w tym moich dzieci, które chodzą tamtędy do szkoły.

     Odpowiedz
   • Konrad
    Konrad says:

    Docelowa przebudowa to niewiadoma przyszłość. Wg mnie progi znacząco poprawią bezpieczeństwo pieszych, których jest coraz więcej, zwłaszcza uczniów. Moim zdaniem trzeba o nie wnioskować. Dziękuję za odpowiedź.

    Odpowiedz
 3. Tomasz
  Tomasz says:

  Ja też jestem mieszkańcem, i użytkownikiem rekraacyjnej.
  Tutaj nie są potrzebne progi tylko oświetlenie i chodnik. Oburzające jest to że władze gminy wydają pozwolenia na budowę osiedli, w żaden sposób nie gwarantując odpowiedniej infrastruktury drogowej. I sugerując że sami mamy zadbać o bezpieczeństwo. Tą drogą chodzą dzieci do szkoły. Czy dopiero jak zdarzy się nieszczęście gmina zareaguje i zacznie działać w tym temacie?

  Odpowiedz
  • Katarzyna Krzyszkowska - Sut
   Katarzyna Krzyszkowska - Sut says:

   Panie Tomaszu, Gmina nie wydaje pozwoleń tylko Starostwo Powiatowe, zgodnie z obowiązującym planem mpzp. Ta ulica ma wyjątkowe szczęście, że ma nakładkę asfaltową a nie jest drogą szutrową lub drogą wysypaną tłuczniem jak jeszcze niedawno było. Ma również projekt, niestety nie ma finansowania. Dopiero co w naszej miejscowości zostały zakończone poważne budowy dróg za grube miliony. Nie jesteśmy jedyną wsią w tej gminie. To Radni w liczbie 23 będą decydować o kolejnych wydatkach na budowy dróg. Trzeba również pamiętać, że czasy się zmieniły, ceny są horrendalne, brakuje firm i rąk do pracy, a potrzeb jest wiele.

   Odpowiedz
   • Piotr
    Piotr says:

    Ze wszystkim pełna zgoda. Natomiast w perspektywie budowy ronda Cyraneczki/Julianowska to właśnie Rekreacyjna przejmie większość ruchu, więc mimo to trzeba się poważnie zastanowić co zrobić z tą ulicą. W mojej opinii to okoliczny deweloper powinien w dużym stopniu sfinansować budowę, ale coś mi się widzi, że skoro dokładał do Przyrodniczej to do Rekreacyjnej może nie być taki chętny

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.