Ogłoszony przed weekendem stan zagrożenia epidemicznego stawia przed Miastem i Gminą Piaseczno duże wyzwanie i aby mu podołać musi dobrze zaplanować swoje działania.

Z pewnością osób zarażonych będzie przybywać, a mamy już potwierdzony przypadek w naszej gminie. Dlatego rąk do pomocy będzie potrzebnych coraz więcej. Bardzo doceniamy wszystkie indywidualne inicjatywy i akcje pomocowe, uważamy jednak, że ze względów bezpieczeństwa powinny być one skoordynowane.

Szczegółowe informacje na stronie www.piaseczno.eu

6 komentarzy:
 1. Paweł
  Paweł says:

  Czy nie można zamknąć parku w Józefosławie przy ul. Ogrodowej? Mimo zamknięcia placów zabaw i siłowni plenerowych zdarza się, że ludzie się gromadzą w parku.

  Odpowiedz
  • Kasia Krzyszkowska - Sut
   Kasia Krzyszkowska - Sut says:

   Panie Pawle, nie można zamknąć parku ponieważ jest to ciąg komunikacyjny łączący ul. Ogrodową i ul. Wilanowską niektórzy po prostu przemieszczają się tą trasą. Wierzę, w rozsądek ludzi, że nie będą chodzić w grupach. Na wielu forach co rusz jest ten temat poruszany w szczególności o zakazie wychodzenia. W naszym kraju scenariusz chiński lub indyjski nie wchodzi w grę. 😉
   Pozdrawiam i zdrowia życzę.
   #zostańwdomu
   #niewychodź

   Odpowiedz
 2. Paweł
  Paweł says:

  Proponuję zatem odgrodzić taśmami ciąg komunikacyjny od bramy do bramy, a resztę parku zamknąć. Niestety zdarza się, że gromadzą się grupy spacerujące z psami i/lub dziećmi.

  Odpowiedz
  • Kasia Krzyszkowska - Sut
   Kasia Krzyszkowska - Sut says:

   Panie Pawle, od północy wchodzą nowe obostrzenia w wychodzeniu. Wychodząc, ludzie będą się narażać na kary. To jest zbyt duża przestrzeń, żeby ją ogrodzić w ten sposób…

   Odpowiedz
 3. Paweł
  Paweł says:

  Miejmy nadzieję, że nowe centralne regulacje pomogą. Można ewentualnie kartkę wywiesić, że tylko przejście przez park możliwe, ale przebywanie w nim już nie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *