logo

W gminie Piaseczno rozpoczął się II etap remontów dróg polegający na utwardzaniu i  stabilizacji gruntu, frezowaniu i wykonywaniu nakładki asfaltowej.

Utwardzanie stabilizacji gruntu 30 dróg w gminie Piaseczno – o wartości 2,5 mln zł, frezowanie i nakładki asfaltowe  12 dróg w gminie Piaseczno – o wartości ok. 2,5 mln zł.

Nowoczesna metoda stabilizacji gruntu spoiwami hydraulicznymi jest technologią wykorzystywaną w budownictwie ziemnym do wzmocnienia słabonośnego podłoża gruntowego, wzmocnienia gruntu przy budowie nasypów, a także w budownictwie drogowym do wykonywania dolnych warstw podbudów nawierzchni drogowych i stosowane są obecnie w całej gminie Piaseczno, tak by mieszkańcom łatwiej się było nimi poruszać.

Mieszkańcy ul. Rekreacyjnej mają powód do radości, a w szczególności mieszkańcy ogrodów z osiedla Le Village, którzy przeżywali horror w czasie suszy, kiedy pył z tłucznia pylił.

Droga została wykonana/utwardzona w ramach remontów.

Katarzyna Krzyszkowska -Sut

Radna Rady Miejskiej w Piasecznie.

15 komentarzy:
 1. Ola
  Ola says:

  Super wiadomość! Jest się z czego cieszyc. I to chyba nawet dzięki deweloperowi Kabackiej Przystani a nie Gminie 🙂 W jakiej perspektywie można spodziewać się natomiast chodnika i ścieżki, aby dopełnić pas drogi? Patrząc na osiedla powstające wzdłuż Rekreacyjnej staje się to dość pilne i oczekiwane. Pozdrawiam!

  Odpowiedz
  • Katarzyna Krzyszkowska - Sut
   Katarzyna Krzyszkowska - Sut says:

   Też uważam, że to dobra wiadomość i nie dzięki deweloperowi tylko Gminie. Dewelopera udziałem było wysypanie tłucznia, a udziałem Gminy utwardzenie tej drogi, żeby wyglądała tak jak wygląda. Nie jestem w stanie określić perspektywy powstania chodnika. Na ten moment ta droga nie jest wpisana w WPF (wieloletnia prognoza finansowa) a jest jeszcze kilka priorytetów drogowych.

   Odpowiedz
    • Katarzyna Krzyszkowska - Sut
     Katarzyna Krzyszkowska - Sut says:

     Ulica Działkowa nie należy do Gminy Piaseczno. Dopóki nie ma porozumienia i wyznaczonych konkretów z Gminą Konstancin Jeziorna, Gmina Piaseczno skupia się na realizacji dróg na własnym terenie.

     Odpowiedz
     • Andrzej
      Andrzej says:

      Ja do komentarza w sprawie zafascynowania metrażem i niską ceną – nie bardzo rozumiem – to wina jest kupujących w tej okolicy, że działkowa jest w stanie w jakim jest? Czy wina jest kupujących że wogóle kupują tam mieszkania?? Wg mnie skoro gmina zgadza się, poprzez plan zagospodarowania, na wpuszczenie tam wielkiego developera i zgadza się na to by zamieszkały tam setki ludzi , to powinna zadbać też, poprzez plan zagospodarowania i np dogadanie się z Konstancinem, by Działkowa była bezpiecznym traktem komunikacyjnym dla ludzi osiedlających się tam.

     • Katarzyna Krzyszkowska - Sut
      Katarzyna Krzyszkowska - Sut says:

      Panie Andrzeju, chodziło mi o to, że mieszkania w okolicy bez infrastruktury zawsze będą tańsze, niż tam, gdzie ta infrastruktura jest gotowa z chodnikami, ścieżkami itd. Kupując taniej w pewnym sensie akceptuje Pan warunki okolicy, w której wybiera Pan mieszkanie. Na ten moment realizowane będą drogi w naszej gminie i niestety na ten moment włodarze Konstancina-Jeziorny nie są zainteresowani współpracą.

    • Tom
     Tom says:

     Kurczę, tyle razy to już było tu wałkowane… Ciężko mi uwierzyć, że na te setki domów które są tam budowane i sprzedawane to ludzie dalej nie sprawdzają podziału gminnego i do której gminy należy droga. Każdy deweloper to pewnie obiecuje że w już już przyszłym roku będzie…

     Odpowiedz
     • Katarzyna Krzyszkowska - Sut
      Katarzyna Krzyszkowska - Sut says:

      Nie sprawdzają… niestety. Ludzie są zafascynowani metrażem i niską ceną, bliskością lasu i początkowo nie zwracają uwagi na drogę. Do momentu kiedy muszą np. wypuścić dziecko do szkoły. Wtedy jest problem. A to tylko wieś…

 2. Tomasz
  Tomasz says:

  Świetna wiadomość, mieszkańcy na pewno są wdzięczni! Przy ulicy Rekreacyjnej aż prosi się jednak o dokończenie dzieła poprzez wykonanie zaplanowanego chodnika i ścieżki rowerowej. Trzymamy kciuki, aby to się stało jednak wcześniej niż później. Pozdrowienia dla Pani/Państwa!

  Przy okazji – Działkowa to oczywiście grubszy temat, ale jak należy oceniać szanse na choćby wyrównanie poboczy, aby dwa samochody mogły jednak obok siebie przejeżdżać?
  Jak można ocenić też szansę / zakres czasowy realizacji przedłużenia Cyraneczki do torów i dalej do Prawdziwka? Ta ulica wydaje się niezwykle potrzebna i usprawniłaby niesamowicie komunikację. Gorąca prośba o działanie w tym temacie, zresztą na pewno macie Państwo świadomość priorytetów infrastrukturalnych. Pozdrawiam jeszcze raz i kibicuję dalej.

  Odpowiedz
  • Katarzyna Krzyszkowska - Sut
   Katarzyna Krzyszkowska - Sut says:

   Ul. Rekreacyjna została na ten moment tylko utwardzona, a jej pobocza zostaną wyrównane tłuczniem do brzegów nakładki. Przedłużenie ul. Cyraneczki do granic gminy nastąpi do końca maja 2021r. wraz z budową ulicy 10 KDL. Co do dalszego przebiegu drogi do ul. Prawdziwka nie mam na ten moment, żadnych informacji.

   Odpowiedz
   • EwaS
    EwaS says:

    Witam, w artykule z dn 11.12.20 w przeglądzie piaseczyńskim pani Ferlian napisała, ze jeśli wszystko pójdzie dobrze to budowa 10kdl moze się rozpocząć w 2022r. Może to Pani wyjaśnić? Coś się zmieniło? A burmistrz Janczarów powiedział że nie rozpocznie budowy 10kdl przed zakończeniem budowy działkowej..

    Odpowiedz
    • Katarzyna Krzyszkowska - Sut
     Katarzyna Krzyszkowska - Sut says:

     Dzień dobry, nie czytałam artykułu p. Ferlian, chodzi Pani pewnie o ulicę 10 kdl przy “deptaku Hanki”? Tak się składa, że 10 kdl jest w Józefosławiu, ale jest też w Konstancinie-Jeziorna i jest to tzw. przedłużenie Cyraneczki. Nasze 10 Kdl nie jest zagrożone i budowa ma się zakończyć zgodnie z umową wykonawcy do końca maja, tak jak Cyraneczki do granic naszej gminy.

     Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.