W gminie Piaseczno rozpoczął się II etap remontów dróg polegający na utwardzaniu i  stabilizacji gruntu, frezowaniu i wykonywaniu nakładki asfaltowej.

Utwardzanie stabilizacji gruntu 30 dróg w gminie Piaseczno – o wartości 2,5 mln zł, frezowanie i nakładki asfaltowe  12 dróg w gminie Piaseczno – o wartości ok. 2,5 mln zł.

Nowoczesna metoda stabilizacji gruntu spoiwami hydraulicznymi jest technologią wykorzystywaną w budownictwie ziemnym do wzmocnienia słabonośnego podłoża gruntowego, wzmocnienia gruntu przy budowie nasypów, a także w budownictwie drogowym do wykonywania dolnych warstw podbudów nawierzchni drogowych i stosowane są obecnie w całej gminie Piaseczno, tak by mieszkańcom łatwiej się było nimi poruszać.

Mieszkańcy ul. Rekreacyjnej mają powód do radości, a w szczególności mieszkańcy ogrodów z osiedla Le Village, którzy przeżywali horror w czasie suszy, kiedy pył z tłucznia pylił.

Droga została wykonana/utwardzona w ramach remontów.

Katarzyna Krzyszkowska -Sut

Radna Rady Miejskiej w Piasecznie.

13 komentarzy:
 1. Ola
  Ola says:

  Super wiadomość! Jest się z czego cieszyc. I to chyba nawet dzięki deweloperowi Kabackiej Przystani a nie Gminie 🙂 W jakiej perspektywie można spodziewać się natomiast chodnika i ścieżki, aby dopełnić pas drogi? Patrząc na osiedla powstające wzdłuż Rekreacyjnej staje się to dość pilne i oczekiwane. Pozdrawiam!

  Odpowiedz
  • Katarzyna Krzyszkowska - Sut
   Katarzyna Krzyszkowska - Sut says:

   Też uważam, że to dobra wiadomość i nie dzięki deweloperowi tylko Gminie. Dewelopera udziałem było wysypanie tłucznia, a udziałem Gminy utwardzenie tej drogi, żeby wyglądała tak jak wygląda. Nie jestem w stanie określić perspektywy powstania chodnika. Na ten moment ta droga nie jest wpisana w WPF (wieloletnia prognoza finansowa) a jest jeszcze kilka priorytetów drogowych.

   Odpowiedz
    • Katarzyna Krzyszkowska - Sut
     Katarzyna Krzyszkowska - Sut says:

     Ulica Działkowa nie należy do Gminy Piaseczno. Dopóki nie ma porozumienia i wyznaczonych konkretów z Gminą Konstancin Jeziorna, Gmina Piaseczno skupia się na realizacji dróg na własnym terenie.

     Odpowiedz
     • Andrzej
      Andrzej says:

      Ja do komentarza w sprawie zafascynowania metrażem i niską ceną – nie bardzo rozumiem – to wina jest kupujących w tej okolicy, że działkowa jest w stanie w jakim jest? Czy wina jest kupujących że wogóle kupują tam mieszkania?? Wg mnie skoro gmina zgadza się, poprzez plan zagospodarowania, na wpuszczenie tam wielkiego developera i zgadza się na to by zamieszkały tam setki ludzi , to powinna zadbać też, poprzez plan zagospodarowania i np dogadanie się z Konstancinem, by Działkowa była bezpiecznym traktem komunikacyjnym dla ludzi osiedlających się tam.

     • Katarzyna Krzyszkowska - Sut
      Katarzyna Krzyszkowska - Sut says:

      Panie Andrzeju, chodziło mi o to, że mieszkania w okolicy bez infrastruktury zawsze będą tańsze, niż tam, gdzie ta infrastruktura jest gotowa z chodnikami, ścieżkami itd. Kupując taniej w pewnym sensie akceptuje Pan warunki okolicy, w której wybiera Pan mieszkanie. Na ten moment realizowane będą drogi w naszej gminie i niestety na ten moment włodarze Konstancina-Jeziorny nie są zainteresowani współpracą.

    • Tom
     Tom says:

     Kurczę, tyle razy to już było tu wałkowane… Ciężko mi uwierzyć, że na te setki domów które są tam budowane i sprzedawane to ludzie dalej nie sprawdzają podziału gminnego i do której gminy należy droga. Każdy deweloper to pewnie obiecuje że w już już przyszłym roku będzie…

     Odpowiedz
     • Katarzyna Krzyszkowska - Sut
      Katarzyna Krzyszkowska - Sut says:

      Nie sprawdzają… niestety. Ludzie są zafascynowani metrażem i niską ceną, bliskością lasu i początkowo nie zwracają uwagi na drogę. Do momentu kiedy muszą np. wypuścić dziecko do szkoły. Wtedy jest problem. A to tylko wieś…

 2. Tomasz
  Tomasz says:

  Świetna wiadomość, mieszkańcy na pewno są wdzięczni! Przy ulicy Rekreacyjnej aż prosi się jednak o dokończenie dzieła poprzez wykonanie zaplanowanego chodnika i ścieżki rowerowej. Trzymamy kciuki, aby to się stało jednak wcześniej niż później. Pozdrowienia dla Pani/Państwa!

  Przy okazji – Działkowa to oczywiście grubszy temat, ale jak należy oceniać szanse na choćby wyrównanie poboczy, aby dwa samochody mogły jednak obok siebie przejeżdżać?
  Jak można ocenić też szansę / zakres czasowy realizacji przedłużenia Cyraneczki do torów i dalej do Prawdziwka? Ta ulica wydaje się niezwykle potrzebna i usprawniłaby niesamowicie komunikację. Gorąca prośba o działanie w tym temacie, zresztą na pewno macie Państwo świadomość priorytetów infrastrukturalnych. Pozdrawiam jeszcze raz i kibicuję dalej.

  Odpowiedz
  • Katarzyna Krzyszkowska - Sut
   Katarzyna Krzyszkowska - Sut says:

   Ul. Rekreacyjna została na ten moment tylko utwardzona, a jej pobocza zostaną wyrównane tłuczniem do brzegów nakładki. Przedłużenie ul. Cyraneczki do granic gminy nastąpi do końca maja 2021r. wraz z budową ulicy 10 KDL. Co do dalszego przebiegu drogi do ul. Prawdziwka nie mam na ten moment, żadnych informacji.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *