Ulica Kuropatwy to jeden z ciągów wyjazdowych z Józefosławia i Julianowa do ul. Puławskiej, ale również “uliczka” w Mysiadle w gminie Lesznowola i w Dąbrówce (Ursynów) w Warszawie. Przedłużenie Józefosławsko-Julianowskiej ul. Cyraneczki. Wielokrotnie pisaliśmy o problemach tej ulicy np. TU. 

Teraz jest szansa by to się zmieniło, pytanie jak szybko? I za ile? Na to muszą odpowiedzieć trzy samorządy i zabezpieczyć finansowanie na tę ulicę. Mieszkańcy tego odcinka są zmęczeni tranzytem z Józefosławia. Ten co prawda zmniejszył się po wybudowaniu ul. Geodetów, którą jeździ się bardzo komfortowo, ale część mieszkańców “tędy” ma bliżej w stronę Warszawy.

Wjazd w ulicę Kuropatwy od strony Józefosławia.

W najtrudniejszej sytuacji są piesi na tej ulicy i to dla nich jak najszybciej powinien powstać ten ciąg komunikacyjny pomiędzy miejscowościami.

Wszystkich zainteresowanych projektem drogi zapraszam w imieniu gmin na spotkanie z biurem projektowym, które przedstawi projekt przebudowy ulicy Kuropatwy na spotkaniu w dniu 13 kwietnia 2023 r. o godz. 18.00 w szkole Podstawowej Heliantus przy ul. Bażanciej 16 w Warszawie.

Katarzyna Krzyszkowska Sut

Radna Rady Miejskiej w Warszawie

Sołtyska Józefosławia

mapa

fragment projektu ul. Kuropatwy na wysokości ul. Zakręt.

 

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.