Każdy ma swój własny powód, by wystartować w naszym czy w innym biegu. Dla większości biegaczy to wyzwanie ale i zabawa. W końcu nie biegniemy po to, by wygrać, ale po to by pobiec. Sam bieg to okazja do wysiłku większego niż zwykle, fajnie jest zrobić życiówkę, ale bez przesady. Ktoś oczywiście stanie na pudle, będzie radość z tego powodu, ale dla większości radość pojawia się po przekroczeniu linii mety.

Ja pobiegnę piąty raz, z każdego biegu mam różne wrażenia. Ponieważ zwykle jest strasznie gorąco, pamiętam jaką radość przynosił poczęstunek wody przez mieszkańców osiedla LeVillage na pierwszym i ostatnim biegu. Pomimo tego, że ideą biegu jest poznawanie ulic w naszych miejscowościach, podczas samego biegu raczej tych ulic nie zauważamy.. Pamiętamy też innych biegaczy – kiedyś biegłem równo z Agnieszką (której oczywiście wcześniej nie znałem) prawie od startu do mety i razem motywowaliśmy się do większego wysiłku, oboje zrobiliśmy wtedy „życiówki”. Zapamiętuję też pozdrawiających biegaczy mieszkańców i ostatni podbieg na ulicy Ogrodowej, kiedy już brakuje „pary”. A potem ten fajny moment przebiegnięcia przez linię mety, medal na szyi i myśl, że teraz to już mogę spocząć na leżaku.

To już ostatnie dni by się zapisać. Każdy, kto zapisze się jeszcze dzisiaj, poniesie standardową opłatę 40 zł (od jutra opłata wynosi 60 zł, można zapisać się również w dniu zawodów, ale to odradzamy, bo jest mnóstwo zamieszania). Dostajemy za to koszulkę, medal, wodę i mnóstwo satysfakcji. Niektórzy z nas tegoroczny medal powieszą sobie obok czterech medali z poprzednich biegów,co tylko tę satysfakcję powiększa! No i medal w tym roku wyjątkowy, bo “niepodległościowy”.

Ale bieganie w niedzielne popołudnie to nie jedyny powód, by pojawić się na Ogrodowej. O tych powodach będę pisał w nadchodzącym tygodniu.

Robert Widz

czterokrotny “zwycięzca” biegu ulicznego Józefosławia i Julianowa!

10.06.2018

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.