Zapraszamy na spotkanie z Adamem Trzopkiem – wieloletnim Dyrektorem warszawskiego Kina Muranów i Kina Antropos (2013-2016 ). Dyrektorem Dystrybucji Filmowej w Gutek Film. Członkiem zarządu regionu w europejskiej sieci kin – Europa Cinemas, członkiem zarządu regionu w Sieci Kin Studyjnych przy FINIE. Kierownikiem Produkcji Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty, w latach 2001-2010 Dyrektorem programowym Międzynarodowego Festiwalu Filmu i Muzyki Transatlantyk   (2011-2013 ). Wykładowcą Szkoły Wajdy, producentem filmowym i scenarzystą.

Moderatorem będzie – Marcin Majkut

„Kocham kino” to antologia filmowa zrealizowana dla uczczenia sześćdziesięciolecia festiwalu w Cannes. Składa się z trzydziestu trzech etiud nakręconych przez uznanych światowych reżyserów. Film jest pomysłu Gilles’a Jacoba, szefa Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Motywem łączącym całość jest temat kina.

„Nie ulega wątpliwości, że każdy, kto szuka w kinie nie tylko rozrywki, ale również sztuki, znajdzie tutaj przynajmniej jednego ze swoich ulubieńców. W tej wielokulturowej mieszance cenieni autorzy składają hołd kinu, a każdy z nich robi to w swoisty dla siebie sposób. Skromny budżet miał zmusić reżyserów nie tylko do bycia szczególnie kreatywnymi, nieprzewidywalnymi, zabawnymi, czułymi, cynicznymi, kontemplacyjnymi, poruszającymi lub prowokującymi, ale również do bycia bardziej przystępnymi i śmiałymi” – mówił o filmie Gilles Jacob.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.