Jak informuje komendant Straży Miejskiej w Piasecznie, w całej gminie trwa akcja przeciwko kierowcom, którzy parkują w miejscach niedozwolonych. Strażnicy zakładają blokady i karają kierowców mandatami.

Strażnicy miejscy zwracają również uwagę na wystawianie przez właścicieli nieruchomości śmieci na ulicę. To niestety dość nagminna praktyka, którą również zauważamy na ulicach Józefosławia. Skoszona i śmierdząca trawa, a często i śmieci bytowe zalegają kilka dni na chodniku lub ulicy aż do dnia odebrania ich przez służby komunalne. A przecież zgodnie z regulaminem wywozu odpadów, śmieci powinno się wystawiać w dniu odebrania odpadów. Odpady biodegradowalne są odbieranie co 2 tygodnie, co oznacza, że trawa i liście zalegają na ulicy blisko 2 tygodnie. Za takie zachowanie też można dostać mandat.
Przestrzeganie prawa najlepiej zacząć od siebie. Samochody parkujące na chodnikach czy ścieżce pieszo rowerowej to powszechna praktyka (na takiej ścieżce jest całkowity zakaz parkowania, na chodniku musi pozostać 1.5 m szerokości chodnika). Jako kierowcy przestrzegajmy tych przepisów, nie bądźmy też obojętni na takie uciążliwe dla wszystkich łamanie przepisów, nie ma wytłumaczenia dla takiego zachowania. Można zadzwonić do straży miejskiej, można też wysłać zgłoszenie przy pomocy aplikacji mobilnej. Wielokrotnie widzimy, jak rodzic z wózkiem musi ominąć taki samochód wychodząc na jezdnie. Należy pamiętać, że przedsiębiorcy, którzy prowadzą usługi mają obowiązek zapewnić miejsca parkingowe dla swoich klientów. Odpowiednie wskaźniki zapisane są w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.

Robert Widz

Rada Miejska w Piasecznie

1.06.2017

 

5 komentarzy:
 1. Elżbieta Szeratics
  Elżbieta Szeratics says:

  Wszyscy cierpielismy z braku ścieżki rowerowej na Wilanowskiej, a gdy już jest, rowerzyści nadal jeżdżą po jezdni blokując ruch samochodowy. I tu przydałaby się straż miejska z mandatami.

  Odpowiedz
  • maximus
   maximus says:

   Też tego nie pochwalam, ale niestety szanowni goście z Wilanowskiej 25 notorycznie blokują ścieżkę rowerową. Często też widać samochody zaparkowane przed bramą posesji co także utrudnia jazdę po takiej ścieżce. Osobiście staram się zawsze pomykać na rowerze po ścieżce (sam jestem kierowcą więc wiem jak boli taki zawalidroga), ale tuż przed skrzyżowaniem z ul. Działkową zjeżdżam na drogę bo nie mam ochoty zeskakiwać rowerem z wysokiego krawężnika (tu niestety wykonawca nie przemyślał tej ścieżki – powinien być gładki zjazd).

   Odpowiedz
 2. Mieszkaniec Xxi wieku
  Mieszkaniec Xxi wieku says:

  Zgnoic ludzi do cna, niech wiedza gdzie ich miejsce.
  Po co zrobić miejsca parkingowe lub zagęścić odbieranie odpadów jak można zarobić na mandatach 😉

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *