Jutro, tj. piątek 22.06 br w ciągu dnia ruch na ul. Okulickiego przeniesiony zostaje na północną jezdnię i skrzyżowanie z ul. Julianowską zostanie otwarte. Linie autobusowe 739 i L39 wracają na swoje trasy od soboty, 23.06.2017 r.

Więcej na stronie gminy Piaseczno: https://piaseczno.eu/na-okulickiego-od-22-czerwca-pojedziesz-pasem-polnocnym-a-julianowska-bedzie-przejezdna/

Robert Widz
Rada Miejska w Piasecznie
21.06.2018

5 komentarzy:
 1. Agnieszka
  Agnieszka says:

  Bardzo przyjemnie jedzie się nową jezdnią ul. Okulickiego. Czekam niecierpliwie na sygnalizację świetlną przy skrzyżowaniu tejże z ul. Julianowską. Jestem mieszkanką Osiedla Julianka i na własnej skórze doświadczam braku sygnalizacji na tym ruchliwym skrzyżowaniu. Skrót z Julianowskiej w lewo w kierunku ul. Puławskiej to igranie z losem i gra o życie 😉 Dziwiło mnie bardzo, że radni Piaseczna nie widzieli problemu przez tyle lat.
  Ale dość negatywnych uwag. Naprawdę cieszę się, że będę jeździć do pracy nową ulicą Okulickiego.

  Odpowiedz
  • Robert Widz
   Robert Widz says:

   a co to będzie, jak Okulickiego będzie dwujezdniowa 🙂 To już wkrótce. Ulica Okulickiego to droga wojewódzka, więc za inwestycję odpowiada województwo mazowieckie. Cieszymy się, że inwestycja jest w trakcie realizacji. Na temat inwestycji drogowych w naszej okolicy napisałem artykuł w czerwcowym magazynie Sąsiedzi, dostępnym tutaj: http://portalsasiedzi.pl/?page_id=3242

   Odpowiedz
 2. Jakobs
  Jakobs says:

  Witam.

  Czy jest szansa, aby na tym “tymczasowym” skrzyżowaniu, ekipa budowlana dokonała jakiegoś frezowania tego “uskoku” który powstał zaraz po skręceniu w Julianowską? Domyślam się, że docelowo będzie tam jeszcze jedna warstwa asfaltu i w efekcie końcowym będzie tam równo, ale spodziewam się, że to będzie za kilka miesięcy, a ten “próg” jest mocno uciążliwy zwłaszcza dla jadących w stronę lasu kabackiego…

  Odpowiedz
 3. Krzysztof
  Krzysztof says:

  Po remoncie Julianowskiej w 2009 roku, od skrzyżowania z Okulickiego w stronę lasu kabackiego stał znak ZAKAZ WYPRZEDZANIA. Po tym remoncie ten znak nie powrócił, a szaleńców jadących “na trzeciego” grubo ponad przepisowe 50 km/h na mocno “zagęszczonym” odcinku ok 200 m nie brakuje. Brak wyobraźni przy wyjazdach z Biedronki, od innych usługodawców oraz od myjni i z osiedli Strumykowa i Karolinki, wreszcie na pasach przy Strumykowej – powoduje realne zagrożenie życia dla mieszkańców. Znak musi natychmiast powrócić, a na tym odcinku powinno się pomyśleć o ograniczeniu prędkości jak w całym Józefosławiu do 40 km/h. Należało by też ponownie odmalować znaki poziome i przystrzyc roślinność zasłaniającą znaki pionowe.
  PS. światła przy Wenus od strony sali weselnej toną w koronie drzew (nie mówiąc już o oświetleniu oświetlającym korony drzew).
  pozdrawiam,

  Odpowiedz
  • Robert Widz
   Robert Widz says:

   zasłonięte światła czy znaki najlepiej zgłosić bezpośrednio do Urzędu Miasta albo aplikacją mobilną albo na stronie www.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.