Po dość trudnych analizach głosów mieszkańców (szczególnie tych graniczących z terenem rekreacyjnym przy ul. Cyraneczki) powstało opracowanie dla terenu rekreacyjnego na granicy dwóch wsi Józefosławia i Julianowa.

Odbyło się wiele konsultacji z mieszkańcami Józefosławia i Julianowa, w tym z młodzieżą w szkole przy ul. Kameralnej. Najbardziej liczną grupą biorącą w nich udział byli mieszkańcy Józefosławia, którzy korzystając z możliwości internetowego składania opinii wypełnili ponad 500 ankiet. Jednak na podsumowaniu konsultacji grupa mieszkańców Julianowa oprotestowała proponowane rozwiązania. W wyniku tego i dodatkowych analiz hydrologicznych, które zleciła gmina tak by móc retencjonować wody opadowe w tej okolicy, powstała zupełnie nowa koncepcja dla tego terenu.

Skate park nie będzie dominował.

W strefie rekreacyjnej znajdzie się: plac zabaw, strefa piknikowa, czyli miejsce do wspólnego spędzania czasu (przestrzeń do rozłożenia kocy, stoły, siedziska itd.), trasa rolkarska, ściankę graffiti, plac sportowy wielofunkcyjny, podwójna tyrolka. Znajdzie się tam również toaleta publiczna, miejsce na foodtrucki oraz ścieżki spacerowe.

Powiększ

Teren zostanie wzbogacony o zieleń, której rolą będzie również zniwelowanie skutków opadów nawalnych. Część tej przestrzeni podczas opadów zmieniać się będzie w ogrody deszczowe, dzięki którym ograniczymy zalewanie okolicznych terenów.

Na realizację całości przyjdzie nam jeszcze poczekać. Prace nad tym terenem rozłożono na 3 etapy.

  • I etap – ogrody deszczowe
  • II etap – wyposażenie terenu
  • III etap – plac sportowy wielofunkcyjny.

Kiedy rozpocznie się I etap, będę informować na bieżąco.

Katarzyna Krzyszkowska Sut

Radna Rady Miejskiej w Piasecznie

Sołtyska Józefosławia.

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.