Szanowni Mieszkańcy,

Po raz pierwszy w historii MiG Piaseczno został zorganizowany konkurs architektoniczny na basen przy ul. Chyliczkowskiej w Piasecznie i właśnie dzisiaj nastąpi rozstrzygnięcie tego konkursu (pisaliśmy jakiś czas temu na naszej stronie, można przeczytać o tym TU.)

Konkurs zorganizowało Stowarzyszenie Architektów Rzeczypospolitej Polskiej. Sądowi Konkursowemu przewodniczyła Pani prof. Ewa Kuryłowicz, wybitna architekt z ogromnym doświadczeniem w przeprowadzaniu tego typu konkursów. Członkami Sądu Konkursowego byli również pracownicy urzędu.

– Dyskusje Sądu były bardzo merytoryczne, czasem burzliwe, ostatecznie zgodne – mówi wiceburmistrz Robert Widz.

Do konkursu przystąpiło 22 architektów, z których Sąd Konkursowy wybrał 6 prac i przyznał: I, II i III nagrodę, 2 wyróżnienia i jedno wyróżnienie honorowe.

Wszystkie nadesłane prace do konkursu były zanonimizowane i dopiero dzisiaj będziemy mogli poznać zwycięzcę!

Zapraszamy do obejrzenia transmisji on-line z oficjalnego ogłoszenia wyników konkursu, która odbędzie się dzisiaj, tj. 22.06, o godzinie 15.00. na oficjalnym profilu Facebook Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich

O godzinie 16 wszystkie prace zostanę opublikowane na stronie SARP, natomiast na stronie www.piaseczno.eu pojawi się informacja o rozstrzygnięciu konkursu i linkiem do strony SARP.

Katarzyna Krzyszkowska Sut

Radna Rady Miejskiej w Piasecznie

fot. Andre Santana pixabay.com

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *