Szanowni mieszkańcy,

Właśnie rozpoczęły się działania przy rewitalizacji kolejnego skweru zielonego, położonego wzdłuż kanałku Jeziorki. Skwer sąsiaduje bezpośrednio z budynkiem Klubu Kultury w Józefosławiu i Biblioteką Publiczną. W ubiegłe lato mogliście Państwo w kinie Pod Chmurką właśnie na tym skwerze uczestniczyć w projekcjach filmowych, oraz bawić się na koncertach podczas wrześniowego JózeFest! Czeka nas prawdziwa przemiana tego miejsca z czego ogromnie się cieszę.

Skwer będzie wielofunkcyjny, nowoczesny i proekologiczny (wody opadowe w nowym zagospodarowaniu będą retencjonowane na terenie) pełniący funkcje zgodne z działalnością Biblioteki i Klubu Kultury w Józefosławiu. Dostępny dla wszystkich grup wiekowych począwszy od dzieciaków po seniorów.

Zachęcam do zapoznania się z artykułem przygotowanym przez Biuro Promocji i Kultury GP – Skwer w Józefosławiu

PDF szczegółowy

9 komentarzy:
 1. Artur
  Artur says:

  Bardzo dobra informacja!
  Jednoczesnie chciałbym zapytac, czy/kiedy można spodziewać się interwencyjnego naprawienia ulicy Dzialkowej na odcinku od torów. Po mrozach zrobił się tam poligon, szkoda naszych samochodów. Czy wiadomo może, czy tu coś się dzieje w tej sprawie? Pozdrawiam i doceniam wszelkie starania Państwa!

  Odpowiedz
  • Katarzyna Krzyszkowska - Sut
   Katarzyna Krzyszkowska - Sut says:

   Spróbuję się czegoś dowiedzieć w tej sprawie, na tym odcinku zawsze było tragicznie. Nie wiem czy kiedykolwiek był naprawiany…

   Odpowiedz
  • Katarzyna Krzyszkowska - Sut
   Katarzyna Krzyszkowska - Sut says:

   Dzień dobry, moja prośba w sprawie łatania Działkowej została przekierowana do wiceburmistrza gminy K-J. Czy coś z tym zdziałają trudno mi powiedzieć.

   Odpowiedz
 2. Ewa
  Ewa says:

  dobra wiadomość. Mam jednak pytanie o bardziej w mojej ocenie potrzebne inwestycje. Kiedy można się spodziewać koszy na śmieci przy “nowych” ulicach tj Prymulki i Cyraneczki (najnowszy odcinek od Ogrodowej do Kuropatwy), nie wspominając o Osiedlowej. Pytalam wielokrotnie w gminie i jedyna odpowiedz to taka, ze jak będzie w budrżecie to postawiłą. I tak juz drugi rok…..a śmieci miedzy nowymi pięknymi nasadzeniami przybywa

  Odpowiedz
  • Katarzyna Krzyszkowska - Sut
   Katarzyna Krzyszkowska - Sut says:

   O kosze i pilnowanie tego tematu proszę zwrócić się do sołectwa, ponieważ to są zadania sołectwa.

   Odpowiedz
   • Ewa
    Ewa says:

    Zwracalam się dom gminy kilka razy, zwracalam się do radnej i juz wiecej nie bedę, bo mam inne zajęcia. Poproszę o przekazanie prośby do sołectwa w moim imieniu. Nie ma sensu wydawać pieniędzy na kwiatki, rabatki i inne nasadzenia skoro zostają zasypane przez śmieci. Pozdrawiam

    Odpowiedz
    • Katarzyna Krzyszkowska - Sut
     Katarzyna Krzyszkowska - Sut says:

     Szanowna Pani, proszę się nie obrażać. Zarówno radni i członkowie rady sołeckiej mają różne zadania do pilnowania. Prozaicznymi tematami, takimi jak kosze i śmieci czy koszenie albo wysypywanie tłucznia zajmuje się sołectwo ponieważ to są ich kompetencje. Nie możemy wszyscy zajmować się wszystkim i wchodzić sobie w drogę. Co do rewitalizacji przestrzeni zielonych zawsze jest sens. Nie śmiecą Ci co rewitalizują lub podejmują takie działania tylko mieszkańcy, którzy nie potrafią donieść papieru do kosza. Pozdrawiam.

     Odpowiedz
 3. Kaśka
  Kaśka says:

  Fajnie, że się dzieje – dziękuje 🙂
  I jednocześnie, nieustająco, proszę o pamiętaniu o zieleni wszędzie gdzie jest to mozliwe… na wielu nowych osiedlach nie ma miejsca nawet na skrawek ogólnie dostępnej zieleni czy drzewa (nie mowie o maluchach sadzanych nad parkingami podziemnymi).
  Wiele nowych ulic tez zostaje bez najmniejszego miejsca na trawnik, o możliwości posadzenia dużego drzewa juz nie wspomnę 🙁
  Zaczyna sie robic mocno betonowo, kostkowo, blokowo…ewentualnie jakas tuja na prywatnym terenie.

  Odpowiedz
  • Katarzyna Krzyszkowska - Sut
   Katarzyna Krzyszkowska - Sut says:

   Staramy się o tym pamiętać, niestety na osiedla zamknięte nie mamy wpływu… tu już wspólnoty mogą działać we własnym zakresie. Przy wielu ulicach dosadziliśmy drzewa zaczęliśmy te akcje od 2015 roku: ul. Cyraneczki – klony, jabłonie, lipy; ul. Julianowska – jabłonie, ul. Spacerowa – jarząby mączne; ul. Wilanowska – jabłonie, ul. Geodetów został zachowany drzewostan i dosadzono kolejne drzewa, pod Centrum Józefosław – lipy (chyba), skwer Wenus – miłorzęby; niestety porażką jest ul. Wenus, której projekt nie uwzględnił drzew tylko krzewy. Z uwagi na covid 19 w zeszłym roku akcje się nie odbyły. Mamy nadzieję zrealizować projekt ogrody społeczne w końcu maja (jak dobrze pójdzie), na nowym skwerze przy ul. Cyraneczki. Zapraszam!

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *