Ogromnie się cieszymy, że dzięki zakończeniu budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Geodetów i ul. Julianowskiej na swoje stałe trasy wrócą od poniedziałku 2 września 2019 r. autobusy linii 739 i L39.
 
Autobusy linii 739 pojadą ul. Julianowską prosto do pętli przy cmentarzu komunalnym.
Do Piaseczna ul. Julianowską i ul. Okulickiego pojedzie również tabor linii uzupełniającej L39.
 
Poniżej pełna informacja ZTM Warszawa:
 
1. Przywraca się trasy podstawowe linii 739.
 
2. Na linii L39 odwołuje się trasy objazdowe wprowadzone w związku z przebudową skrzyżowania ulic Geodetów i Julianowskiej z jednoczesnym utrzymaniem do odwołania tras objazdowych wprowadzonych w związku z przebudową ulicy Ogrodowej.
 
3. Przywraca się funkcjonowanie przystanków:
• SREBRNYCH ŚWIERKÓW 01 i 02,
• WENUS 01
• NADZIEI 01 i 02
• URBANISTÓW 01 i 02
• STRUMYKOWA 01 i 02
• JULIANOWSKA-CMENTARZ 01 i 03
• LAMINA 01 i 02
 
4. Likwiduje się przystanki:
• GRANITOWA 51
• GRANITOWA 52
• CYRANECZKI 01 i 51, 52
 
5. Na trasie linii 739 zostaje wprowadzony przystanek JULIANÓW 02, który będzie obowiązywał jako stały w kierunku krańca Metro Wilanowska.
Katarzyna Krzyszkowska Sut
Radna Rady Miejskiej w Piasecznie
23 komentarzy:
   • Sasan
    Sasan says:

    Pani Katarzyno, kiedy bedzie remont Geodetow od Wilanowskiej do Pulawskiej? Obecnie jezdnia na tym odcinku jest delikatnie mowiac bardzo nierowna. Kiedy bedzie poszerzenie ul. Kuropatwy od Ronda przy Selgrosie do ul. Osiedlowej?

    Odpowiedz
    • Kasia Krzyszkowska - Sut
     Kasia Krzyszkowska - Sut says:

     To są zadania do przyszłego budżetu, Radni cały czas składają wnioski. Niestety koszt remontu tej ulicy jest dość duży. Rada Miejska zadecyduje jakie będą priorytety na przyszły rok. Co do ul. Kuropatwy piłeczka leży po stronie Gminy Lesznowola, pani Wójt odwołuje spotkania i nie wyznacza kolejnych.

     Odpowiedz
    • Kasia Krzyszkowska - Sut
     Kasia Krzyszkowska - Sut says:

     Opóźnienie wynika z niedopasowania się takich firm jak np. PGE. Oni mają zawsze czas… Powrót autobusu planowany jest na październik.

     Odpowiedz
   • Michał
    Michał says:

    Pani Katarzyno,
    Pytanie “kiedy” pozostaje aktualne i prosimy o trochę bardziej sprecyzowaną odpowiedź, ponieważ “jak się skończy” nie jest zbyt odkrywcze – to, że trwa remont wszyscy tu mieszkający widzą:-)
    Wydaje się, że miał on się skończyć do końca wakacji.

    Odpowiedz
 1. Igor Kuna
  Igor Kuna says:

  Szanowna Pani Radna
  Mam pytanie w kwestii wykonanych remontów ulic. Jak dobrze pamietam dokonywaliście Państwo testowego przejazdu autobusem przegubowym na linii 739 i w ówczesnym momencie była dwa “ciasne” miejsca:
  – skrzyżowanie Wilanowskiej z Kameralną
  – zawrotka przy pętli przy cmentarzu na Julianowie
  a obecnie pojawił sie kolejny punkt kłopotliwy dla większych pojazdów czyli mini rondo Geodetów/Julianowska.
  Jak zatem wygląda obecnie kwestia zwiększenia możliwości przewozowych w kierunku metra wilanowska bo nie ukrywam ale już na wysokości ulicy Komety z rana bywa kłopot aby wszyscy wsiedli do autobusu 739. Wiem że buspas ma powstać dopiero kiedy wybuduje się puławska-bis więc może warto zrobić coś aby ograniczyć ilość osobówek jadących z naszej wsi do Warszawy ?
  dziękuje za informacje
  pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Kasia Krzyszkowska - Sut
   Kasia Krzyszkowska - Sut says:

   W tej chwili wykonywane jest przy cmentarzu poszerzenie, tak aby autobus mógł zawrócić, niebawem zacznie się przy skręcie z ul. Wilanowskiej w ul. Kameralną. Rondo przy szkole i przy ul. Geodetów/Julianowska jest najazdowe więc autobus sobie poradzi. Gmina robi wszystko, żeby włączyć przegubowy autobus do Józefosławia w godzinach szczytu.

   Odpowiedz
  • Kasia Krzyszkowska - Sut
   Kasia Krzyszkowska - Sut says:

   Z informacji uzyskanych z UMiG w Piasecznie wykonawca deklaruje zakończenie prac na 1 listopada. Niestety po drodze usuwano sporo kolizji teletechnicznych – światłowody itp, np. do jednego kabla nikt nie chciał się przyznać i trzeba było czekać… Podpinany jest wodociąg, a zgodnie z wytycznymi PWiK 1 x w tygodniu można wyłączyć ludziom wodę. To wszystko spowodowało opóźnienie. Mam nadzieję, że jak prace drogowe się zakończą to wykonawca przyśpieszy montowanie latarni. Do tego momentu trzeba być bardzo ostrożnym i najlepiej nosić samemu i zakładać dzieciom odblaski. Co do autobusu wszystko wskazuje na listopad…

   Odpowiedz
   • akla
    akla says:

    Przepraszam, ale czy na etapie planowanie nikt nie zauważył, ze jest okablowanie? Remont, który miał trwać dwa – trzy miesiące, ciągnie się juz sześć, a specjalnego przyspieszenia jakoś nie widzę – w wakacje pojawiały się dwie, może trzy kilkuosobowe ekipy, teraz jest podobnie. Ulica jest przejezdna, ale studzienki wciąż wystają – trochę śmieszne wydaje się cedowanie wszystkich opoźnien na energetykę i kablówki, gdy firma remontowowa sprawia wrażenie, iż skala remontu ją przerosła.

    Odpowiedz
    • Kasia Krzyszkowska - Sut
     Kasia Krzyszkowska - Sut says:

     Niestety firmy wyłaniane są z przetargu i wybierana jest najtańsza. Więc czy ją przerosła czy nie – nie wiem. Ewentualne uwagi proszę kierować do ustawodawcy.

     Odpowiedz
     • akla
      akla says:

      jakby to powiedzieć – na obecnego ustawodawcę nie głosowałem, na Panią owszem ( choć ten diabelski pomysł, by wybierać najtańszych a nie choćby dobrych wykonawców to chyba ustawodawcze porozumienie ponad podziałami);i mój post to nie czepialstwo, a nadzieja, że firma tak lekko traktująca terminy nie dostanie więcej zleceń w naszej okolicy

     • Kasia Krzyszkowska - Sut
      Kasia Krzyszkowska - Sut says:

      Szanowny Panie, nie bardzo wiem co ma wspólnego głosowanie na mnie z opóźnieniem robót przez wszystkich wykonawców po kolei włącznie z firmą, Pge itp? Każdy jest zmęczony tym remontem, ale wyjaśniałam, już kilkakrotnie z czego to wynika. Wszyscy wypatrujemy jego zakończenia. Pozdrawiam.

 2. aozga
  aozga says:

  Zwracam się do Pani o wsparcie w temacie wiaty przystankowej na rogu Cyraneczki-Ogrodowa (Ogrodowa 02). Do autobusu mam spory kawałek, nie zawsze się trafi na godzinę odjazdu, a latek mam 71, więc chciałoby się usiąść, schować przed deszczem i wiatrem. Pisałem wcześniej do Pana Roberta Widza, ale przy jego ważnej funkcji wiceburmistrza przeszło raczej bez echa.
  pozdrawiam Andrzej Ozga

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *