Dzisiaj na ulicy Ogrodowej spotkałem 3 przemiłe policjantki – choć jestem przekonany, że dla kogoś kto nie przestrzega prawa potrafią być bardzo stanowcze..

To już 5 dzień skoordynowanych patroli Policji i Straży Miejskiej. Teraz przyjdzie czas na zebranie uwag i spostrzeżeń, dotyczących tego co dzieje się w naszej okolicy. Nieustannie zachęcamy mieszkańców do aktywnego udziału w projekcie i zgłaszania swoich uwag, pomysłów i spostrzeżeń, bo bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. Zgłaszajmy miejsca, w których czujemy się niebezpiecznie. O tym jak to zrobić pisałem tutaj.

W przyszłym tygodniu spodziewamy się kontroli naszych ulic przez policjantów z wydziału ruchu drogowego. Mamy kilka miejsc, w których kierowcy łamią przepisy w zakresie przekraczania prędkości. Na naszych ulicach panuje duży ruch, jest niebezpiecznie, zdarzają się wypadki – jednak odnosi się wrażenie, że “uliczni piraci” czują się bezkarnie. Nowa, ładna i gładka ulica to okazja do sprawdzania możliwości swoich pojazdów. Strefy zamieszkania nie mają znaczenia a progi zwalniające jakby były za małe.  Co można powiedzieć o kierowcach, którzy wyprzedzają w strefie zamieszkania? Nic dobrego. Miejmy nadzieję, że wielu takich nierozsądnych kierowców spotka się z funkcjonariuszami Policji.

Robert Widz

Radny Rady Miejskiej w Piaseczni, mieszkaniec Józefosławia

8.12.2017

 

2 komentarzy:
  1. Misio
    Misio says:

    Zapraszam na geodetów od wilanowskiej do julianowskiej tam jest prawdziwy obóz przetrwania dla mieszkańców zero chodnika zero oświetlenia które by działało w taki sposób by można było coś zobaczyć i kierowcy bombowcy, jednym słowem porażka. Latem ujdzie ale wiosna i jesień garderoba to tylko kalosze, a o garbach spowalniających można pomarzyć .

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.