Mieszkańcy ul. Prymulki, osiedla Brzozowy Park i ul. Ogrodowej prosili o uporządkowanie parkowania przy kościele na ul. Ogrodowej. Każdy, kto odwiedza tę ulicę wie, jak kierowcy parkują tam swoje samochody. Urząd gminy przygotował nową organizację ruchu w okolicach kościoła. W ubiegłym roku powstały dodatkowe miejsca parkingowe przy ul. Prymulki, teraz wprowadzono parkowanie równoległe. W efekcie bilans miejsc parkingowych jest podobny, a nowa organizacja ma zapobiec blokowaniu jezdni przez parkujące samochody. To oczywiście nie rozwiąże problemu parkowania w niedzielę i święta – żadna ilość miejsc parkingowych nie zaspokoi takich potrzeb. Dopiero gdy wierni zdecydują się na spacer do kościoła, problem będzie mniejszy. Natomiast powinno być zdecydowanie lepiej w dni powszednie, szczególnie w godzinach porannych. Zamiast blokować jezdnię trzeba będzie korzystać z parkingu przy ul. Prymulki lub parkingów przy obiektach, które się odwiedza – co na pewno spodoba się tym osobom, które podróżują autobusem lub tylko tędy przejeżdżają. No i pojawiło się przejście dla pieszych, zlokalizowane przy furtce w ogrodzeniu kościoła.

Zapewne będzie tylu zwolenników ilu przeciwników takiego rozwiązania. Nie zmienia to faktu, że przepisów ruchu drogowego trzeba przestrzegać.

Urzędnicy mają jeszcze wprowadzić te same zasady po drugiej stronie wjazdu na parking przy kościele i poprawić oznaczenia na parkingu przy ul. Prymulki. Jest też propozycja, by do projektu planu zagospodarowania przestrzennego wprowadzić nowy teren pod parking a urzędnicy zastanawiają się na koncepcją jak poprawić ulicę Ogrodową na odcinku od parku do ul. Cyraneczki.

A swoją drogą na zdjęciach widać, jak barak z dewocjonaliami brzydko zasłania kościół. Szkoda, bo sam kościół prezentowałby się od ulicy dużo bardziej okazale.

1.07.2017

Robert Widz

Rada Miejska w Piasecznie

2 komentarzy:
 1. KJ
  KJ says:

  Na Ogrodowej bardzo przeszkadzają wysokie krawężniki na odcinku między kościołem a parkiem. Dla wózków z dziećmi to jest realny problem. Kiedy można liczyć na poprawę?

  Odpowiedz
  • Robert Widz
   Robert Widz says:

   będziemy starali wprowadzić do przyszłorocznego budżetu remont Ogrodowej na odcinku od parku do ul. Cyraneczki. Jeśli to się nie uda, to zawnioskujemy o obniżenie krawężników przy wjazdach na osiedla.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.