Kolejna ważna sprawa, jaką jest zabezpieczenie “normalnego” wejścia do parku przy Ogrodowej od strony ul. Wilanowskiej jest w trakcie finalizacji.

Po długich staraniach, trudnych negocjacjach i przeznaczeniu przez Radę Miejską dużych środków finansowych, gmina przejęła grunty pod fragment ulicy Słoneczny Sad. Dzięki temu łączymy teraz ul. Pastelową z ul. Księżycowa. W pierwszym etapie będzie to utwardzone przejście gruntowe, czyli od ul. Słoneczny Sad i ul. Pastelowej będzie można dojść do istniejącego wejścia do parku. Zamknięte zostanie nielegalne przejście dziurą w płocie. Mam nadzieję, że nikomu nie będzie chciało się niszczyć ogrodzenia, skoro 100 m obok będzie cywilizowane przejście do parku.

W kolejnym etapie będziemy tworzyć koncepcję urządzenia i organizacji ruchu na ulicach Słoneczny Sad, Pastelowa, Księżycowa, Komety. Skoro łączymy te ulice, trzeba stworzyć z tego układ lokalnych “woonerf-ów”, gdzie mieszkańcy będą się czuli bezpiecznie a urządzenie ulicy skutecznie będzie odstraszać chętnych do “skracania” sobie drogi. Co prawda trudno sobie wyobrazić, że to będzie jakikolwiek skrót, jednak podczas prac nad zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego umówiliśmy się z mieszkańcami, że taką koncepcję wykonamy.

W pracę nad koncepcją zaangażujemy mieszkańców tych ulic, tak by wypracować najlepsze rozwiązania.

Mamy teraz dużo inwestycji i remontów w naszej okolicy, co niewątpliwie utrudnia życie mieszkańcom. Mogę jedynie zapewnić, że staramy się, aby te uciążliwości były najmniejsze z możliwych i zakończyły się jak najszybciej. Najpierw skończy się budowy ul. Cyraneczki, za ok. 4 tygodnie powinniśmy już przejechać ul. Cyraneczki do ul. Kuropatwy. Właśnie gmina otrzymała decyzję ZRID na budowę ul. Prymulki. Prace na tej ulicy zaczną się wtedy, gdy wykonawca zakończy prace na Cyraneczki. Wcześniej postaramy się “otworzyć” ulicę, czyli przejąć fragment nieruchomości od strony ul. Osiedlowej, tak by umożliwić przejście od ul. Osiedlowej do ul. Ogrodowej. Prace zakończą się wraz z zakończeniem remontu ul. Ogrodowej, czyli w lipcu br.

Poprawiamy właśnie ul. Krótką – mając własność gruntów w pasie drogowym, co wynika z uzyskania decyzji ZRID, możemy teraz uporządkować (poszerzyć i utwardzić tłuczniem) fragment ul. od strony Osiedlowej. Sama budowa ul. Krótkiej jest uzależniona od decyzji Rady Miejskiej w zakresie przyznania środków finansowych. W świetle obecnie realizowanych inwestycji w naszej okolicy, na budowę tej ulicy na pewno poczekamy.

Przebudowa ul. Spacerowej wchodzi w ostatnią fazę. Zakończyły się prace związane z infrastrukturą podziemną na rondzie, teraz PGE Dystrybucja ułoży kable energetyczne i przeniesie stację TRAFO a następnie wykonawca wykona prace drogowe.

Trwa budowa ul. Geodetów, budowa ul. Olchowej, przebudowa ul. Ogrodowej od ulicy Cyraneczki do ul. Olchowej wraz z mostem na Rowie Jeziorki (co wynika z konieczności wykonania odwodnienia dla ul. Ogrodowej, Krótkiej i Olchowej).

Gmina Konstancin-Jeziorna poprawiła nawierzchnię i pobocza na ul. Działkowej. O samej ul. Działkowej napiszę w oddzielnym artykule, a jest o czym pisać.

Pomimo tych wszystkich utrudnień i zwiększonego natężenia ruchu na ul. Wilanowskiej, Geodetów i Działkowej, płynności ruchu jest utrzymana. Widać jak dobrze sprawdza się nasze rondo na Cyraneczki/Wilanowskiej.

Życzę wszystkim odrobiny cierpliwości, już wkrótce te uciążliwości znikną a przecież na te zmiany czekaliśmy długo.

Od jutra długi weekend majowy, życzę wszystkim wspaniałego wypoczynku i zachęcam do spacerów po Józefosławiu!

 

Robert Widz

30.04.2019 r.

Radny Rady Miejskiej w Piasecznie w kadencji 2014-2018, wybrany do Rady Miejskiej na kadencję 2018-2023, po rezygnacji z mandatu radnego obecnie pełni funkcję II Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno.

 

 

 

 

 

21 komentarzy:
 1. Igor Kuna
  Igor Kuna says:

  Panie Robercie
  Jak nie teraz to kiedy 🙂 ? Cieszyć się tylko że środki w końcu popłynęły w takiej ilości do Józefosławia bo potem długo może nic się nie dziać w naszej okolicy.
  Prace, przyjemniej tam gdzie je widzę na co dzień idą sprawnie i wyglądają na to że będą wykonane przed terminem jak pogoda dopisze.
  udanego weekendu Sąsiadom w J&J życzę

  Odpowiedz
  • Kasia Krzyszkowska - Sut
   Kasia Krzyszkowska - Sut says:

   Bardzo dziękujemy za te słowa. W przyszłym roku również będziemy składali wnioski do budżetu i wierzę, że również “coś” się wydarzy.
   Wzajemnie życzymy udanej Majówki.

   Odpowiedz
 2. Łukasz
  Łukasz says:

  Co do ulicy działkowej to muszę przyznać, że jest poprawa i mimo przebitej opony, uszkodzonego zawieszenia, ogromnych nerwów – warto było poczekać. A inne remonty? Drodzy mieszkańcy jest ciężko, ale będzie lepiej 🙂
  Tylko żeby robotnicy pracujący przy ogrodowej na wysokości ul. Narcyzów nie zapomnieli o odwodnieniu gdyż wzdłuż ulicy biegnie rów melioracyjny który został zatkany dwa dni temu i woda dosłownie wydobywała się spod ziemi i ciekła po nowiutkim asfalcie 🙁

  Odpowiedz
  • Kasia Krzyszkowska - Sut
   Kasia Krzyszkowska - Sut says:

   Panie Łukaszu,
   Z pewnością będzie lepiej. Jeśli pan widzi, że coś pana zdaniem jest nie w porządku warto zawiadomić o tym urzędników z gminy, być może taka interwencja będzie przydatna – to w kwestii wypływającej wody. Podaję tel. do wydziału IT 22 701 76 86. Nie zawsze jesteśmy w stanie wszystko wyłapać.

   Odpowiedz
 3. Beata
  Beata says:

  “Właśnie gmina otrzymała decyzję ZRID na budowę ul. Prymulki. Prace na tej ulicy zaczną się wtedy, gdy wykonawca zakończy prace na Cyraneczki. Wcześniej postaramy się “otworzyć” ulicę, czyli przejąć fragment nieruchomości od strony ul. Osiedlowej, tak by umożliwić przejście od ul. Osiedlowej do ul. Ogrodowej.” Mam pytanie odnośnie powyższego fragmentu, czy to oznacza, że zostanie usunięte ogrodzenie na działce od strony ul.Osiedlowej, graniczącej z ul.Prymulki i będzie już w maju możliwość przejścia od ul.Osiedlowej do ul.Ogrodowej?

  Odpowiedz
  • Adam
   Adam says:

   Też niecierpliwie czekam na więcej informacji o Działkowej, od 2 tygodni po zapowiedzi sprawdzam codziennie stronę a tu nadal cisza 🙁

   Odpowiedz
   • Kasia Krzyszkowska - Sut
    Kasia Krzyszkowska - Sut says:

    Panie Adamie, ponieważ wiceburmistrz p. Robert Widz ma najświeższe informacje na tematy drogowe poprosiłam o informacje i mam nadzieję, że dziś będą na stronie. Na sesji zostały podjęte uchwały, które zmieniają postać rzeczy nie tylko w kwestii ul. Działkowej również drogi 10 KDL, ale nie będę uprzedzać faktów, wiceburmistrz o tym napisze. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
 4. Piotr
  Piotr says:

  Szanowni Państwo,

  czy można prosić o informację czy i kiedy planowany jest remont ul. Geodetów od ul. Puławskiej do ronda przy CH Józefosław oraz jakie są szanse na poszerzenie i remont ulicy Kuropatwy od granicy gminy do ul. Puławskiej? Zdaję sobie sprawę, że jest to teren gminy Lesznowola, ale inwestycje te są tak naprawdę kluczowe dla sprawnej komunikacji w Józefosławiu.

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Kasia Krzyszkowska - Sut
   Kasia Krzyszkowska - Sut says:

   Na ten moment nie mamy jeszcze ZRID-u na ten odcinek ul. Geodetów. Nie ma też finansowania. Jeśli chodzi o ul. Kuropatwy na terenie Gminy Lesznowola, Pani Wójt przekłada spotkania i obecnie wiceburmistrz R. Widz czeka na kolejny termin.

   Odpowiedz
   • Artur
    Artur says:

    inwestycja łącząca Pastelową i Księżycową już gotowa tylko jakoś obiecanej dyskusji z mieszkańcami o organizacji ruchu nie było. Kiedy państwo planują spełnić tę obietnicę? Będzie wreszcie okazja do podyskutowania o sensie całej inwestycji (ijej ciągu dalszym) bo dotychczas ze wszystkimi tyko nie z mieszkańcami Pastelowej było to chyba omawiane.

    Odpowiedz
    • Robert Widz
     Robert Widz says:

     Dyskusja była, a właściwie namiastka dyskusji, z której wynikło jedynie to, że są różne opinie na temat sposobu zagospodarowania tej ulicy. Spotkanie zostało rozpropagowane przez stowarzyszenie Józefosław Nasz Wspólny Dom. Koncepcja drogowa została przesłana do zarządu stowarzyszenia. O sensie połączenia ul. Słoneczny Sad z ul. Księżycową już nie będziemy dyskutować.

     Odpowiedz
 5. Artur
  Artur says:

  inwestycja łącząca Pastelową i Księżycową już gotowa tylko jakoś obiecanej dyskusji z mieszkańcami o organizacji ruchu nie było. Kiedy państwo planują spełnić tę obietnicę? Będzie wreszcie okazja do podyskutowania o sensie całej inwestycji (ijej ciągu dalszym) bo dotychczas ze wszystkimi tyko nie z mieszkańcami Pastelowej było to chyba omawiane.

  Odpowiedz
 6. Paweł
  Paweł says:

  Czy nowo wybudowany łącznik ulicy Pastelowej i Księżycowej jest jezdnią, ciągiem pieszo-rowerowym? Zero znaków drogowych. Zero informacji.

  Odpowiedz
  • Kasia Krzyszkowska - Sut
   Kasia Krzyszkowska - Sut says:

   Szanowny Panie,
   to jest dalszy ciąg ul. Słoneczny Sad. Dopiero co została ta droga wykonana, tuż przed świętami. W tej chwili jak Pan zapewne zauważył jest długa przerwa świąteczna, pracownicy podobnie jak w korporacjach mają prawo do urlopu. Za chwilę pojawią się znaki. Pozdrawiam.

   Odpowiedz
   • Paweł
    Paweł says:

    Dziękuję za odpowiedź. Rozumiem, że skoro to co powstało przed świętami jest jezdnią, to jeszcze powstaną chodniki. Niestety dość wąskie, ale rozumiem, że więcej gruntu nie dało się pozyskać i w tych warunkach to maksimum, które dało się osiągnąć. Czekamy zatem na ciąg dalszy prac.

    Odpowiedz
    • Paweł
     Paweł says:

     I znaków drogowych ani widu, ani słychu. Pewnie ferie zimowe się zaczęły, potem ferie wielkanocne, wakacje itd. Może za rok się pojawią.

     Odpowiedz
     • Kasia Krzyszkowska - Sut
      Kasia Krzyszkowska - Sut says:

      Pan uważa, że znaki się kupuje w sklepie, albo w necie i idzie z łopatą i wkopuje? Niestety nie działa to w ten sposób, do każdego znaku potrzebna jest tzw. organizacja ruchu dla całej ulicy i to pewnie się dzieje.

 7. Paweł
  Paweł says:

  Nie, po prostu uważam, że jak coś się robi to we właściwej kolejności i profesjonalnie. Czyli najpierw projekt organizacji ruchu ulicy, a dopiero potem remont. A nie najpierw położyło się jezdnię, a potem myśli się co dalej. I teraz mamy fragment ulicy bez chodnika, bez organizacji ruchu, który stał się parkingiem, na którym każdy robi co chce.

  Odpowiedz
  • Robert Widz
   Robert Widz says:

   Szanowny Panie,
   Jeżeli na drodze nie ma znaków, to obowiązują ogólne zasady ruchu. Skrzyżowania odwołują znaki obowiązujące na sąsiednich ulicach. Nie jest to więc ciąg pieszo jezdny, nie jest to ulica jednokierunkowa. Nie obowiązuje też zakaz zatrzymania, co oznacza że można parkować nie utrudniając poruszania się po drodze innym uczestnikom ruchu. Jeśli zauważa Pan jakieś problemy, proszę je zgłaszać do urzędu. Niezależnie od tego wydział zajmujący się organizacją ruchu sprawdzi, czy konieczne są wprowadzenie jakichś znaków drogowych. Natomiast to czy powstaną chodniki czy nie, będzie zależało od ostatecznej organizacji ruchu na całej ul. Słoneczny Sad, której jeszcze nie ma.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.