W Józefosławiu powstaje pierwszy z trzech tzw. “parków kieszonkowych”. Nazwa “park kieszonkowy” pochodzi z ang. “pocket park”, a chodzi o zagospodarowanie każdego, nawet najmniejszego miejsca na wspólną przestrzeń – plac, skwer, plac zabaw.  Oczywiście teren musi należeć do gminy.

W Józefosławiu mamy 3 takie miejsca:

 • teren przy skrzyżowaniu ul. Wilanowskiej z ul. Wenus,
 • teren na przedłużeniu ul. Księżycowej, przy ul. Komety
 • teren po południowej stronie ul. Cyraneczki, pomiędzy ul. Ogrodową a ul. Wilanowską (przy ogrodzonej działce z małym domkiem letniskowym).

Zaczynamy od skweru przy ul. Wenus. Staraliśmy się o to, by gmina stała się właścicielem tej malutkiej działki – i  udało się. Teraz następuje pierwszy etap zagospodarowania tego skweru, czyli zniwelowanie terenu, wykonanie ścieżki i uporządkowanie istniejącej zieleni. W kolejnym etapie pojawią się ławeczki i nasadzenia. Nawet taki mały skwer będzie cieszył przechodniów i okolicznych mieszkańców. Kolejny zaniedbany teren zmienia się, poprawiając nasz krajobraz.

Zagospodarowanie kolejnych parków kieszonkowych w przyszłym roku.

Kasia Krzyszkowska-Sut, Robert Widz

radni Rady Miejskiej w Piasecznie, mieszkańcy Józefosławia

13.12.2017 r.

 

2 komentarzy:
 1. Wenus
  Wenus says:

  Dobry kierunek.
  A może dałoby się ocalić od zabudowy i urządzić skwer przy ul.Wenus po stronie południowej (ostatni wolny teren przy Wenus). Jeżeli ten teren zostanie zabudowany, to straci cały urok ta okolica, a ulica Wenus stanie się zwykła przelotową ulicą.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *