Co prawda na razie po naszej stronie, czyli od ul. Okulickiego do ul. Julianowskiej, ale to super wiadomość.

Czekają nas ostatnie trudności związane z tą budową. Na 3 dni, od soboty do poniedziałku 27 do 29 października SKANSKA SA zamyka północną część skrzyżowania Julianowskiej z Okulickiego. Trzeba położyć ścieralną warstwę asfaltu, pomalować pasy, uruchomić sygnalizację świetlną.

Autobus 739 będzie miał końcowy przystanek na Kameralnej, a L39 będzie jeździć ul. Julianowską, potem Geodetów i dalej Puławską do Piaseczna. To tylko jeden dzień roboczy z takimi utrudnieniami, od wtorku autobusy wracają na swoje trasy – i to będzie już koniec utrudnień.

Więcej informacji na stronie urzędu: https://piaseczno.eu/czasowa-organizacja-ruchu-na-dw-721-17-i-22-22-10-2018/

Jestem bardzo ciekawy, jak sygnalizacja świetlna na tym skrzyżowaniu a także dwujezdniowa droga do Puławskiej, zmieni przyzwyczajenia kierowców. Wszyscy mamy nadzieję, że kierowcy jadący od strony Konstancina, zamiast skręcać w Julianowską i dalej do Jagielskiej i Puławskiej, pojadą prosto do Puławskiej. To będzie mała rewolucja. Podobnie z ruchem powrotnym z Warszawy – jak ktoś wraca do Piaseczna, lepiej będzie jechać Głowackiego do Wschodniej, a potem Okulickiego lub Przesmyckiego do Piaseczna niż przebijać się Działkową.

Trzeba pamiętać, że zamknięta jest południowa część skrzyżowania ul. Powstańców Warszawy z Okulickiego. W związku z tym w centrum miasta mamy dużo zamieszania.

Cierpliwości, już niedługo się te utrudnienia się skończą, ulica Okulickiego będzie bezpieczna (chodnik, ścieżka rowerowa) i piękna.

Robert Widz

Radny Rady Miejskiej w Piasecznie

17.10.2018 (po korekcie dat)

 

5 komentarzy:
 1. Krzysztof
  Krzysztof says:

  Na stronie UMiG jest napisane, że dopiero 24 października ruch przerzucą na południową jezdnię, a autobusu nie będzie od soboty 27 do poniedziałku 29 października (ciekawe, jak ludzie z Julianowskiej dostaną się do pracy).

  Odpowiedz
 2. Krzysztof
  Krzysztof says:

  Panie Robercie – czy temat PRZEBUDOWA OKULICKIEGO umarł? Tam się praktycznie NIE NIE DZIEJE – a skrzyżowanie z Julianowską należy do ekstrermalnie niebezpiecznych, gdzie każdy jedzie, jak sobie uważa.
  Kiedy to się wreszcie skończy?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *