To już prawdopodobnie ostatni seans w tym roku, który będziemy mogli wspólnie obejrzeć w Klubie Filmowym Rewers! Udało się w tym roku wspólnie ze Stowarzyszeniem Pomysł na Józefosław oraz Centrum Kultury w Piasecznie – Filia w Józefosławiu zorganizować kilka bardzo udanych spotkań filmowych! Spotkania odbywały się w Bibliotece Publicznej w Józefosławiu, której należą się podziękowania za udostępnienie przestrzeni, z uwagi na to, że Klub Kultury Filia w Józefosławiu jest w remoncie.

Plany na przyszły rok są zacne i mamy nadzieję, że Centrum Kultury utrzyma dofinansowanie tego ciekawie rozwijającego się Klubu. Kto nie wie inauguracja Klubu miała miejsce 5 listopada 2016 roku! Oglądaliśmy wtedy Popiół i Diament w reż Andrzeja Wajdy, więc niedługo miną 3 lata od kiedy Klub Filmowy Rewers zaprasza na wspólne seanse mieszkańców!

17.10 czwartek o godz. 18.00 zapraszamy na film w reż. Marka Koterskiego “Dzień Świra”, dyskusję po projekcji poprowadzi dziennikarka filmowa p. Magdalena Felis. Zapraszamy!

Magdalena Felis –  dziennikarka, redaktorka, realizatorka i scenarzystka telewizyjna. Telewizji uczyła się w nieistniejącej już redakcji filmowej Canal+, później współpracowała m.in. z Kino Polska, TVP2, TVP Kultura czy Fokus.tv. Na łamach „Gazety Wyborczej” pisała o muzyce filmowej. Współpracuje na stałe ze Stopklatka.pl, weekend.gazeta.pl, „Urodą życia” czy „Wysokimi obcasami”. Ma na koncie wywiady z wielkimi autorytetami kina, muzyki i sztuki, m.in.  David Lynch, Stephen Fears, Aleksander Sokurov, Gustavo Santaolalla, Andrzej Wajda, Wojciech Smarzowski, Wilhelm Sasnal czy Lech Majewski. Jest stałym gościem audycji filmowej Karoliny Głowackiej „Klasyki dla grzeszników” w Tok FM. W ramach współpracy z Canal+ i Polskim Instytutem Sztuki Filmowej realizowała kroniki festiwalowe z największych festiwali filmowych świata – m.in. Cannes, Wenecji, Berlina i Karlowych Warów, a także z festiwali w Polsce – T-mobile Nowe Horyzonty, Gdynia Film Festival, Krakowski Festiwal Filmowy i Sopot Film Festival.

źródło: sopotfilmfestival.pl

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.