Zdawać by się mogło, że jesteśmy niepozorną w sumie „małą” wsią pod Warszawą. Spacerem można ją obejść jednego dnia, a mamy dwa a za chwile będziemy mieli aż trzy i nawet cztery ronda! Właśnie ku końcowi ma się budowa tak długo wyczekiwanego ronda najazdowego na skrzyżowaniu ul. Cyraneczki i ul. Ogrodowej. Wszystko jest pięknie wygładzane, kolejne warstwy asfaltu są właśnie układane, wzbudzający tyle emocji hydrant zniknął z chodnika ku uciesze przechodniów. Jak rondo będzie gotowe to budowlańcy zabiorą się za ulicę Ogrodową w kierunku parku. Z pewnością mieszkańcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami, jednak ten długi odcinek ulicy został podzielony na etapy: od 8.04. do 21.04 będzie powstawał odcinek od ul. Cyraneczki do ul. Narcyzów, następnie od 22.04. do 11.05. odcinek ul. Narcyzów do ul. Dzikiego Wina, potem od 13.05 do 25.05. fragment od ul. Dzikiego Wina do wjazdu na kościelny parking, a następnie od 27.05. do 8.06. od parkingu do ul. Prymulki. Od 10.06. do 22.06 zostają już tylko dwa fragmenty od Prymulki do Dzikiej Róży i od 24.06 do 6.07.od Dzikiej Róży do al. Bzów. Mam nadzieję, że tak szczegółowy harmonogram będzie wykonalny i nie powstanie żadne opóźnienie.

Wjazd z ulicy Cyraneczki w ul. Osiedlową to już nie pieśń przyszłości, to prawie namacalna rzeczywistość, co prawda decyzji ZRID jeszcze nie wydano, ale bądźmy dobrej myśli. Harmonogramu dla tego fragmentu jeszcze nie ma.

Co do ul. Spacerowej można by powiedzieć, że praca wre i wszystko idzie zgodnie z grafikiem, zamknięcia skrzyżowania ulic Kameralnej i Julianowskiej spodziewajmy się ok. 3 kwietnia, a koniec prac przewidywany jest w maju. Niestety nie uda się w tym roku wyremontować parkingu przy ul. Kameralnej. Ta część Józefosławia ma jednak szansę być pięknie zagospodarowana!

Przy tej okazji można wspomnieć próbny przejazd autobusu przegubowego, który miał miejsce 25 marca. No cóż są newralgiczne miejsca przy skrętach w takie ulice jak ul. Kameralna oraz zawrotka autobusu przy cmentarzu przy ul. Julianowskiej. Może trzeba będzie zmienić trasę? Może w ul. Cyraneczki? Mam nadzieję, że wydział Infrastruktury i Transportu (IT) wykaże się pomysłowością, bo wiemy wszyscy, że dłuższy autobus bardzo by nam mieszkańcom się przydał! Poprawa jakości podróżowania jest niezbędna!

Co do pozostałych ulic takich jak ul. Geodetów, ul. Olchowa łącząca ul. Wilanowską z ul. Ogrodową czy ul. Prymulki, która łączy ul. Ogrodową z ul. Osiedlową wszystko jest w przygotowaniu i prace również rozpoczną się niebawem, o czym będę informować w miarę możliwości na bieżąco.

Zmiany szykują się również w Parku przy ul. Ogrodowej. Firma która została wyłoniona z przetargu będzie opiekowała się również naszym parkiem. Wszystkie zabiegi pielęgnacyjne rozpoczną się równo z wiosną, zostaną obsadzone tzw. przedepty przypominam nieśmiało, że do spacerów są przewidziane alejki!  Niedługo zawiśnie też nowy regulamin tak długo oczekiwany przez właścicieli czworonogów. Mam nadzieję, że uda zakupić się w tym roku sprzęty na wybieg dla psów i wymienić podłoże. W kwietniu zostanie również wymieniona nawierzchnia pod urządzeniami do zabaw dla dzieci na placu Nivea. Będziemy mieli przyjazne gumowe podłoże! Zostaną również posadowione tablice edukacyjne o tematyce flora i fauna dla dzieci i młodzieży.

Dzięki zgłoszonym wnioskom do funduszu sołeckiego, pojawią się również w naszej miejscowości (w parku również) budki służące do sąsiedzkiej wymiany książek, wniosek ten złożyło stowarzyszenie Józefosław Nasz Wspólny Dom, a dzięki Stowarzyszeniu Pomysł na Józefosław bliżej lata, pojawią się nowoczesne ławki dla młodzieży ze środków pozyskanych również z funduszu sołeckiego.

W tym roku kończy się również umowa z obecnym dostawcą wody dla Józefosławia i mam nadzieję, że PWiK podejmie odpowiednie decyzje w tej sprawie i zmieni nam dostawcę. Wszyscy mamy już chyba dość uporczywego osadzania się kamienia na urządzeniach domowych. Decyzje są w trakcie zapadania.

Z informacji kulturalnych wznowił swoją działalność Klub Filmowy Rewers. Właśnie wczoraj mieliśmy przyjemność wieczorową porą obejrzeć film R. Polańskiego „Nóż w wodzie”. Zaszczycił nas swoją obecnością odtwórca jednej z głównych ról p. Zygmunt Malanowicz. Spotkanie odbyło się w nowym budynku Klubu Kultury i Biblioteki przy ul. Julianowskiej 67a  i poprowadzili je Jacek Sut red. naczelny Magazynu Sąsiedzi oraz znana dziennikarka radiowa i telewizyjna Karolina Korwin Piotrowska.

fot. Klub Filmowy Rewers

Klub Kultury przy Julianowskiej 67a czeka na remont parterowych pomieszczeń, w kwietniu powinna zostać wyłoniona firma, która zajmie się rewitalizacją tej przestrzeni. Wydział inwestycji również rozpoczyna przygotowanie przetargu na projektowanie terenu wokół Klubu Kultury. Trzymajmy kciuki, kolejne pozytywne zmiany w przestrzeni na zewnątrz i wewnątrz klubu jeszcze przed nami!

Katarzyna Krzyszkowska Sut

Radna Rady Miejskiej w Piasecznie

20 komentarzy:
 1. sylwek
  sylwek says:

  wszystko pięknie wygląda i cieszmy się inwestycjami tam gdzie jest duża ilość osiedli a zatem i wyborców a wjazd od ul. geodetów w ul. osiedlową od lat wygląda tak, że dwa samochody nie mogą się minąć ale cóż na ul. osiedlowej jest głównie zabudowa jednorodzinna to i mało wyborców to po co tam coś robić…

  Odpowiedz
  • Kasia Krzyszkowska - Sut
   Kasia Krzyszkowska - Sut says:

   Szanowny panie,
   Ta część ul. Osiedlowej przewidziana była do remontu wraz z odcinkiem ul. Geodetów. Na razie ul. Geodetów jest budowana w przeciwnym kierunku. Na ten fragment trzeba będzie poczekać.

   Odpowiedz
 2. Janek
  Janek says:

  Świetnie. Cieszymy się również z nowego asfaltu na Działkowej składającego się z piasku z juszem. Jedna z najbardziej obleganych dróg w okolicy a my tutaj mówimy o kilku metrach asfaltu. Proponuje by władze dostosowały priorytety do potrzeb mieszkańców ulicy Działkowej a na tej ulicy bezpieczeństwo jest potrzebne ponad wszystko. Zbliża się gorący okres na spacery ect a jak wszyscy dobrze wiemy część kierowców nie zwalnia na dolach zwalniających, które zostały zamontowane w porozumieniu gmin. Z pozdrowieniami dla wszystkich

  Odpowiedz
  • Kasia Krzyszkowska - Sut
   Kasia Krzyszkowska - Sut says:

   Szanowny panie, zawsze było wiadomo, że ul. Działkowa to pieśń przyszłości. Już wiele pisaliśmy w kwestii tej ulicy. Nie mam nowych informacji.
   Pozdrawiam.

   Odpowiedz
 3. sylwek
  sylwek says:

  piszę po raz drugi ciekawe czy ten komentarz zostanie opublikowany bo poprzedni niestety administrator strony chyba odrzucił…no cóż taka to wolność słowa w na tym portalu…więc piszę jeszcze raz to samo…wszystko pięknie, chwalimy się inwestycjami tam gdzie jest duży elektorat a np. od kilkunastu lat wjazd od ul. geodetów w ul. osiedlową wygląda tak, że dwa samochody nie mogą się minąć ale ul. osiedlowa to głównie zabudowa jednorodzinna i wyborców tu mało więc nie warto tu nic robić

  Odpowiedz
  • Kasia Krzyszkowska - Sut
   Kasia Krzyszkowska - Sut says:

   Szanowny Panie, może pan napisać i trzeci raz, ale to nie oznacza, że za 5 minut otrzyma pan odpowiedź. Zatwierdzam komentarze i odpowiadam na nie w miarę możliwości. Jest weekend i również mam prawo z niego skorzystać. Miłej niedzieli życzę.

   Odpowiedz
 4. Paweł
  Paweł says:

  Szkoda, że przy okazji remontu ulicy Wilanowskiej nie zadbano o skręt w ulicę Kameralną, tak żeby autobus przegubowy mógł się zmieścić. Teraz pewnie nie uda się już tego zmienić. Bo jak mawia klasyk: piniędzy nie ma i nie będzie. Gorzej, że nie ma też wyobraźni przy projektowaniu i remontowaniu.

  Odpowiedz
  • Kasia Krzyszkowska - Sut
   Kasia Krzyszkowska - Sut says:

   Szanowny Panie,
   Z pewnością wydział IT zanalizuje ten temat, skoro podjęli próbę przejazdu przegubówki. Być może autobus pojedzie ul. Cyraneczki. Trzeba poczekać na propozycje ze strony urzędu.

   Odpowiedz
 5. Sebastian
  Sebastian says:

  Dzień dobry. Nareszcie konkrety z terminami. Jako mieszkaniec Ogrodowej, bardzo dziękuję za informacje! Czy ktoś z Państwa wie może skąd można uzyskać jakikolwiek projekt, według którego będzie przeprowadzany remont Ogrodowej? Głównie chodzi o miejsca, gdzie jest przewidziany chodnik i miejsca parkingowe…itp.

  Odpowiedz
 6. Daniel
  Daniel says:

  Czy ktoś z Państwa wie na jak długo wykonawca zamknie skrzyżowanie Julianowskiej z Kameralną?
  Czy będzie zapewnione przejście dla uczniów do szkoły wzdłuż ul. Julianowskiej?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.