Zapewne wielu z nas pamięta jedno z najważniejszych haseł PIS z kampanii w 2016 r.: „Polska w ruinie”. Zastanawiałem się wówczas o co chodzi? Przecież gołym okiem było widać, że ruiny nie ma, że kraj się rozwija i pięknieje. Oczywiście zawsze są obszary, które wymagają zmiany, ale ruina? Kto w to uwierzy? A jednak taka narracja znalazła zwolenników. Największe osiągniecia 8 lat rządów Platformy i PSL umniejszono lub przywłaszczono, a konsekwentne działania propagandowe spowodowały, że znaczna część społeczeństwa w to uwierzyła.

Ten sam propagandowy mechanizm schodzi do gminnej,  a nawet „wiejskiej” polityki, co obserwujemy na lokalnych forach społecznościowym.

Józefosław NIE JEST w ruinie!

Ostatnie 4 lata to ogromny sukces naszej społeczności, którą Kasia Krzyszkowska-Sut i ja reprezentujemy w Radzie Miejskiej w Piasecznie. Zaangażowanie samych mieszkańców w akcje i konsultacje społeczne, nowy plan miejscowy, inwestycje i remonty drogowe, na które tak długo czekaliśmy. Zakończone inwestycje to efekt kilkuletniej pracy, kolejne inwestycje są w budowie a kolejne czekają na realizację. O wszystkim informujemy bardzo szczegółowo na stronie www.jozefoslawdwazero.pl, którą od 4 lat prowadzimy. I choć nie wszystko jest idealnie a inwestycje powodują przejściowe utrudnienia, to jednak dzieje się dużo i mamy powody do zadowolenia.

Nie dajmy się zwieść banalnej krytyce, wystarczy rozejrzeć się dookoła, popatrzeć na zdjęcia sprzed kilku lat. Nasz Józefosław pięknieje, staje się bezpieczniejszy i wygodniejszy!

Mając wiedzę i doświadczenie oparte na 4-letniej pracy w Radzie Miejskiej zdecydowałem się ponownie starać się o Państwa głosy poparcia jako kandydat do Rady Miejskiej. Jeżeli udało się tak wiele, to trzeba tę pracę kontynuować, by w Józefosławiu, Julianowie oraz w całej gminie Piaseczno żyło się lepiej. Jestem kandydatem Koalicji Obywatelskiej, wspólnego komitetu Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, dla nas oprócz lokalnych spraw, ważne są demokracja, konstytucja, samorządność i praworządność.

Przedstawiając program Józefosław 2.0 w 2014 r. podjęliśmy zobowiązanie, z którego teraz możemy się rozliczyć. Podsumowanie tego, co gmina Piaseczno zrobiła dla Józefosławia znajdą Państwo na stronie: http://jozefoslawdwazero.pl/jozefoslaw-201/

Jesteśmy dumni, że stało się to z naszym udziałem. Następnym krokiem będzie nowa propozycja dla naszych mieszkańców. Ta propozycja powstaje z Wami i wciąż macie Państwo na nią ogromny wpływ – zachęcamy do użycia aplikacji mobilnej, wysyłania maili i zgłaszania Waszych potrzeb. Wreszcie zapraszamy do bezpośredniego kontaktu – będziemy Państwa informować, gdzie w najbliższym czasie można będzie nas spotkać.

Najważniejszy jest Państwa udział w wyborach – przyszłość naszej lokalnej ojczyzny zależy od każdego z nas.

Robert Widz

Radny Rady Miejskiej w Piasecznie w kadencji 2014-2018

24.09.2018