Zanim przeczytacie Państwo artykuł o budżecie, do którego się przygotowuję zachęcam do poniższej lektury. Cieszę się, że porozumienia z deweloperami są możliwe i że dzieje się to właśnie u nas!

Gmina Piaseczno podpisała porozumienie z deweloperem, który buduje domy w Józefosławiu i dodatkowo zainwestuje 2 mln zł w budowę drogi 10 KDL, jako ważnego połączenia ulicy Cyraneczki z ulicą Działkową.

Władze gminy podjęły negocjacje z inwestorem prywatnym, w sprawie współfinansowania budowy dróg publicznych w Józefosławiu w obszarze inwestycji, które deweloper realizuje. Taką możliwość daje art. 16 ustawy o drogach publicznych. Deweloper zdecydował się na zainwestowanie środków w budowę drogi, która w dużej mierze będzie służyła do obsługi komunikacyjnej osiedli, które realizuje. Mając na uwadze jak ważne jest połączenie ulicy Cyraneczki z ulicą Działkową, Rada Miejska przeznaczyła na ten cel środki w budżecie gminy, co łącznie z udziałem inwestora pozwala na uruchomienie przetargu na wyłonienie wykonawcy budowy tej drogi.

Inwestor prywatny zobowiązał się również do utwardzenia drogi 16 KDD – ul. Rekreacyjna,  o szerokości 6m na odcinku od drogi 10 KDL do ul. Spacerowej.

Budowa drogi 10 KDL będzie realizowana jednocześnie z budową ul. Cyraneczki od ul. Sybiraków do drogi 10 KDL i ul. Kombatantów. Dzięki temu powstanie nowe połączenie z ul. Działkową, co przełoży się na zmniejszenie natężenia ruchu na fragmencie ul. Działkowej. W kolejnym etapie Gmina planuje przedłużenie ulicy Cyraneczki do ulicy Zimowej, gdzie ma powstać nowa szkoła.

Gmina Piaseczno w tym tygodniu przekazała również na ręce Burmistrza Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna opracowaną koncepcję przebudowy ulicy Działkowej, licząc na dalsze rozmowy i decyzje w tej sprawie.

To kolejne porozumienie z deweloperem, który zobowiązuje się do współfinansowania budowy drogi publicznej w otoczeniu inwestycji mieszkaniowej. W ubiegłym roku w taki sposób została sfinansowana budowa ul. Olchowej w Józefosławiu. Dzięki takim porozumieniom nowi mieszkańcy naszej gminy, mogą mieć zapewniony dojazd do swoich domów i mieszkań w standardzie, którego oczekują.

10 komentarzy:
 1. Barbara
  Barbara says:

  Na czy będzie polegać to “utwardzenie” drogi 16KDD? Dotychczasowe tzw. “utwardzanie” kończy się fiaskiem. Patrz np. ul. Feniksa.

  Odpowiedz
  • Kasia Krzyszkowska - Sut
   Kasia Krzyszkowska - Sut says:

   Szanowna Pani, do tej pory drogi były utwardzane tłuczniem, którego nie jestem entuzjastką. Prawie 6 lat mieszkałam bezpośrednio przy drodze z tłuczniem i nie wspominam tego dobrze. Do tej pory był to jednak jedyny sposób, żeby droga nie była grząską glebą i to się nie zmieni. Jeśli chcemy mieć drogę utwardzoną, którą można będzie przejeżdżać to do momentu budowy będzie wytłuczniowana. Tłuczeń ma zapewnić deweloper partycypujący w inwestycji drogi 10 KDL, ma też obowiązek utrzymywania ul. Rekreacyjnej w należytym stanie. Na ulicy z tłuczniem, trzeba dostosować prędkość do panujących warunków, czyli trzeba jechać wolno.

   Odpowiedz
 2. Janina Gabryś
  Janina Gabryś says:

  Czy w związku z planowaną inwestycją połączenia ul.Cyraneczki z
  ul. Działkową prowadzone są rozmowy i uzgodnienia z gminą Ursynów. Cały ruch zostanie skierowany na ul.Prawdziwka niestety jest to droga należąca do gminy Ursynów, a gmina Piaseczno prowadzi tylko negocjacje z gminą Konstancin Jeziorna. Jako mieszkanka ul Prawdziwka już w tej chwili nie mogę wjechać ani wyjechać ze swojej posesji, takie jest natężenie ruchu. Gdyby powstała to nowa inwestycja to będziemy więźniami własnych nieruchomości.

  Odpowiedz
  • Kasia Krzyszkowska - Sut
   Kasia Krzyszkowska - Sut says:

   Dzień dobry, ale w jakim celu Gmina miałaby prowadzić rozmowy z gminą Ursynów i to w sprawie ul. Prawdziwka?

   Odpowiedz
 3. Janina Gabryś
  Janina Gabryś says:

  Dzień dobry
  W związku z planowaną inwestycją połączenia ul.Cyraneczki z ul Działkową proszę o wyjaśnienie gdzie zostanie skierowany ruch, bo chyba nie na ul.Prawdziwka, która należy do gminy Warszawa Ursynów, a o uzgodnieniach z gminą Ursynów nic nie znalazłam.
  Jako mieszkanka ul. Prawdziwka chciała bym aby sąsiednie gminy nie decydowały o wpuszczeniu tak dużego ruchu ze swoich źle zaplanowanych inwestycji mieszkaniowych. Przed przystąpieniem do zabudowy tak rozległego terenu, decydenci powinni najpierw pomyśleć jak mieszkańcy dojadą do głównych dróg, a nie na siłę wciskać ruch na drogi zupełnie do tego nie przystosowane.

  Odpowiedz
  • Kasia Krzyszkowska - Sut
   Kasia Krzyszkowska - Sut says:

   Przepraszam… czy to jest prywatna ulica? Czy zgodnie z pani rozumowaniem mieszkańcy Józefosławia czy innych gmin np. Konstancina -Jeziorny nie mogą się poruszać ulicami Warszawy? Trochę zabawnie to zabrzmiało…

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *