Katarzyna Krzyszkowska-Sut

Radna Rady Miejskiej w Piasecznie

Okręg Józefosław

Józefosław 12.01.2015r.

Sz.P. Zdzisław Lis

Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno

 

Interpelacja

Szanowny Pani Burmistrzu, zwracam się do pana z następującymi sprawami:

 

1.W związku z niepokojem mieszkańców wynikającym z ich niedoinformowania proszę o miesięczną informację o rozpoczęciu i postępach negocjacji z inwestorem planującym rozbudowę Auchan. Mieszkańcy Józefosławia i Piaseczna są żywo zainteresowani inwestycją oraz infrastrukturą drogową wokół, obejmującą ul. Energetyczną oraz ul. Geodetów, aż do ul. Wilanowskiej w Józefosławiu.  Informacje mogłyby ukazywać się w lokalnej prasie Józefosławia i Julianowa.

 

  1. Zwracam się też z prośbą o informację dotyczącą skrzyżowania ul. Cyraneczki z Julianowską w Józefosławiu, mianowicie kiedy będzie rozpoczęta budowa tego skrzyżowania. Przy skrzyżowaniu tym na prywatnej działce składowane są również bloczki betonowe, które miały być wykorzystane pod drogą. Z tego co wiem nie ma możliwości ich wykorzystania, ponieważ musi być zaprojektowany most. Do kogo w tej sytuacji należą owe bloczki i jak można się ich pozbyć, zagrażają bowiem bezpieczeństwu dzieci.

 

  1. Zwracam się również z prośbą o zobligowanie odpowiednich organów (Straż Miejska) do zainteresowania się narożną działką u zbiegu ulic XXI wieku i Wilanowskiej oraz skłonienie właściciela działki do uporządkowania w/w. Jest to działka bardzo zaniedbana, zarośnięta chaszczami, która od kilku lat służy jako wysypisko odpadów zielonych, (mimo, iż te można odstawiać w workach lub wywozić na ul.Techniczną 6), a ostatnio również innych: cement i poremontowe graty. W lecie można było na niej znaleźć również martwe zwierzęta. Jest to zresztą problem dotykający nie tylko ten rejon Józefosławia, zaniedbane działki znajdują się również przy ulicy Orodowej obok Kościoła i Szkoły Niepublicznej „Odkrywcy“ oraz na Ogrodowej za ul. Cyraneczki w stronę ul.Krótkiej. Zaniedbane nieużytki niekorzystnie wpływają na wizerunek naszej miejscowości. Dołączam 3 fotografie.

 

Z poważaniem

Katarzyna Krzyszkowska-Sut

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.