Już w sobotę, 23 marca o godz. 12.00 kolejna okazja do spotkania się „w realu”. Zawsze do tego zachęcam! Będziemy wspólnie sadzić zieleń i kwiaty na placach przy Klubie Kultury, przy skrzyżowaniu ulic Julianowskiej i Cyraneczki.

Sadzenie zieleni niewątpliwie jest przyjemniejsze niż sprzątanie po kimś, liczymy więc na liczny udział mieszkańców – tych dużych i tych małych. W ubiegłym roku sadziliśmy drzewa na ul. Cyraneczki i mieliśmy z tym dużo frajdy.

Jeszcze do niedawna w naszej okolicy jedyną przestrzenią publiczną były ulice, wątpliwej zresztą  jakości. Dopiero ul. Cyraneczki a w ubiegłym roku ul. Julianowska poprawiły wizerunek naszych miejscowości. Od października mamy park przy ul. Ogrodowej, którym w zasadzie dopiero teraz, wraz z nadejściem wiosny, możemy się cieszyć. Place przy Klubie Kultury są kolejnymi miejscami, gdzie można się zatrzymać, usiąść i porozmyślać czy poczekać na dziecko, które ma zajęcia w KK.

Mamy nadzieję, że te place to początek organizacji przestrzeni wokół ul. Cyraneczki i Rowu Jeziorki. Gmina przygotowała koncepcję zagospodarowania tego terenu, od ul. Kombatantów aż po ul. Osiedlową. Szerzej na ten temat już wkrótce – w majowym wydaniu magazynu Sąsiedzi i na naszym portalu. W sobotę przyniosę plansze z wizualizacjami – będzie można po raz pierwszy zobaczyć, jak może zmienić się nasza oś spacerowa.

Również w tym tygodniu mają rozpocząć się prace porządkowe na terenie przy skrzyżowaniu ul. Wilanowskiej i Cyraneczki. Nie wiem, czy już w sobotę będziemy mogli zobaczyć efekty. Będzie dodatkowa ścieżka, teren będzie zniwelowany i splantowany. Potem pojawią się ławki i urządzenia dla psich zabaw. I kolejne kosze na śmieci, gdzie właściciele psów powinni wyrzucać odchody swoich czworonogów. Bo teraz słabo to wygląda.

Do zobaczenia w sobotę!

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.