Gmina poprawiła ul. Spacerową, tym razem nie tylko dosypano tłucznia, ale droga została wyrównana i ubita. Mamy nadzieję, że kolejnego wyrównania nie będzie, bo przetarg na budowę ul. Spacerowej został ogłoszony.

Na spotkaniu z mieszkańcami 22 lutego br., mieszkanki ul. Lidii Wysockiej prosili o poprawę stanu tej ulicy. Gmina wykonała tymczasowy chodnik z płyt betonowych, który umożliwi pieszym dojście do ul. Sybiraków. Otoczenie tej ulicy to wielki plac budowy. Nie wiemy co deweloperzy obiecują przyszłym mieszkańcom, ale do budowy tej ulicy jeszcze daleko i to deweloper powinien zadbać o to, by jego klienci dojeżdżali do swoich nowych domów i mieszkań w cywilizowany sposób. W całej gminie tysiące mieszkańców przez wiele lat czeka na utwardzenie swojej ulicy. W gminie jest blisko 500 km dróg gminnych, utwardzonych jest ok. 200 km.

Kilka drobnych, a równie potrzebnych zadań czeka w kolejce, będą realizowane sukcesywnie. Takie zadania jak malowanie pasów, sprzątanie ulic, sprzątanie chodników i ścieżek rowerowych, koszenie, pielęgnacja zieleni odbywają się zgodnie z harmonogramem działań poszczególnych wydziałów urzędu. Jeśli jakaś sprawa wymaga interwencji, to warto zgłaszać do urzędu taką sprawę – najlepiej użyć aplikacji mobilnej lub zrobić to na stronie www.piaseczno.eu.

 

Robert Widz

Radny Rady Miejskiej w PIasecznie

20.04.2018 r.

 

2 komentarzy:
 1. Karol
  Karol says:

  Nie możnaby takiego tymczasowego chodnika na urbanistow zrobić? Teraz gdy jest objazd julianowskiej to przecież ruch jest wzmożony, czy kogoś bezpieczeństwo pieszych pomiędzy pedzacymi autami kogoś obchodzi? Dla mnie to jakiś żart że wciąż tu nie ma choćby atrapy chodnika….

  Odpowiedz
  • Robert Widz
   Robert Widz says:

   Żeby zrobić chodnik a właściwie utwardzić pobocze, gmina musi być właścicielem działki drogowej. W przypadku urbanistów takiej możliwości nie ma, obecnie trwa procedura projektowania tej ulicy i uzyskania decyzji ZRID – czyli wywłaszczenie części działek pod drogę. Dopiero wtedy można zrobić chodniki na ul. Urbanistów.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.