Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno, p. Zdzisław Lis podjął decyzję w sprawie koncepcji ul. Spacerowej, jak będzie realizowana. Przypomnę, że wybrana wcześniej koncepcja spotkała się z protestami rodziców. Więcej o meritum tych protestów można przeczytać we wcześniejszych informacjach dotyczących tej ulicy.

W dniu 10 maja p. Monika Rosińska z Wydziału Infrastruktury i Transportu przekazała do Rady Rodziców informację o decyzji burmistrza. Wcześniej, 25.04 br. na stronie urzędu pojawiła się ostateczna koncepcja:

http://bip.piaseczno.eu/artykul/407/3694/wariant-ostateczny-koncepcji-budowy-ul-spacerowej-w-jozefoslawiu.

Jak widać na rysunku, postulat rodziców aby przystanek dla autobusów jadących w kierunku Warszawy został zlokalizowany albo na ul. Julianowskiej albo w okolicy ronda na podobnym by-pasie jak dla przystanku  po przeciwnej stronie ulicy, nie został przez burmistrza zrealizowany. Jak się dowiadujemy, nie było technicznych możliwości realizacji takiego postulatu.

Burmistrz podjął natomiast decyzję o realizacji fragmentu ul. Spacerowej jako drogi jednokierunkowej, w kierunku ul. Działkowej. Droga zostanie przebudowana w pełnej szerokości, natomiast zarówno jeden kierunek jak i miejsca parkingowe zostaną wyznaczone poprzez organizację ruchu. Oznacza to, że ulica będzie mogłaby być “normalną” ulicą dwukierunkową, jeśli kiedyś taka decyzja by zapadła.

Czy to dobre rozwiązanie? Zapewne będą zwolennicy jak i przeciwnicy takiej koncepcji. Teraz najważniejsze jest zaprojektowanie ulicy i uzyskanie stosownych decyzji administracyjnych tak, aby w 2018 r. można było część tej ulicy wybudować.

Robert Widz

Rada Miejska w Piasecznie

15.05.2017 r.

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.