Dziś o komunikacji z mieszkańcami. W naszym programie sprzed 4 lat pisaliśmy o stworzeniu platformy, przy pomocy której będziemy informować mieszkańców o tym co się dzieje i co jest planowane. Zapewne podobnie jak Państwu, nam też brakowało wcześniej takich informacji. Wtedy stworzyliśmy portal ww.jozefoslawdwazero.pl – który właśnie odwiedzacie. Zaczęliśmy tam zamieszczać informacje i artykuły, było tego coraz więcej i więcej.
W marcu 2017 r. strona przeszła metamorfozę, zmieniliśmy układ stron tak, by łatwiej było docierać do informacji.
Dzisiaj możemy powiedzieć, że to wielki sukces. W ciągu ostatnich 365 dni nasz portal zanotował ponad 216 tys. odwiedzin i ponad 130 tys. odwiedzających. Wcześniej było rocznie ok. 100 tys. odwiedzin i 40 tys. odwiedzających. Wynik imponujący.

Jak rozmawiamy z mieszkańcami to robimy sondę: kto zna nasz portal? 50% mówi, że nie zna.. Czyli jest jeszcze wielki potencjał!

Portal to również ogromna praca: blisko 400 artykułów w 19 kategoriach, ponad 90 stron, 740 komentarzy. Wszystko to robimy sam: sami piszemy, sami redagujemy stronę. I żartujemy teraz z siebie, że staliśmy się „pisarzami”, cały czas coś piszemy..

Wykorzystujemy też do komunikacji Facebooka, gdzie na fanpage Józefosław 2.0 wrzucamy linki do naszego portalu. Tu obserwuje nas obecnie ponad 1800 użytkowników. Kanałem komunikacji są również grupy Józefosław i Julianów oraz Dąbrówka i Kerszek – subiektywnie oraz Józefosław, Julianów, Mysiadło – Nasza Społeczność. Bez ograniczeń, gdzie udostępniamy wpisy.
Nasz największy zasięg to blisko 9000 odbiorców. Taki zasięg miała informacja o malowaniu pasów na Wilanowskiej – czyli pozytywna, neutralna wiadomość zdobyła największy zasięg!
Oczywiście artykuły o drogach cieszą się niezmiennie ogromnym zainteresowaniem – w końcu to temat, który dotyka nas najbardziej. Raporty o drogach mają ok. 5 tys. odwiedzin – to naprawdę dużo.
Widać, że interesujecie się Państwo tym co się dzieje i znajdujecie te informacje na naszym portalu. Bardzo się cieszymy i dziękujemy – robimy to dla Was.

Nasi mieszkańcy są też największymi w gminie użytkownikami aplikacji mobilnej Mobile Alert, którą można zgłosić różnego rodzaju interwencje bezpośrednio do gminy. Blisko połowa z ponad 800 zgłoszeń pochodzi z naszej okolicy. Jesteśmy aktywni!

Trochę gorzej jest, gdy chodzi o aktywność we wskazywaniu potrzeb czy sugestii: ostatnia inicjatywa I love Jó & Ju pozostała właściwie bez odzewu. Czyli zgłaszamy interwencje, ale pomysły czy sugestie raczej zostawiamy komuś innemu. W tym obszarze jest więc dużo do zrobienia.
Cieszymy się, że nasza praca nie idzie na marne – to, że korzystacie z naszego portalu jest dla nas największą satysfakcją.

Robert Widz, Katarzyna Krzyszkowska-Sut
Radni Rady Miejskiej w Piasecznie
18.10.2018

5 komentarzy:
 1. Beata
  Beata says:

  Często korzystam, czytam, sprawdzam aktualności na ww.jozefoslawdwazero.pl,
  dzięki temu jestem dobrze poinformowana.
  Wasza ogromna praca nie idzie na marne:)
  Życzę kontynuacji kadencji👍😀

  Odpowiedz
  • Robert Widz
   Robert Widz says:

   Szanowna Pani, pewnie trudno Pani w to uwierzyć, ale robimy to społecznie, poświęcając własny czas by informować naszą lokalną społeczność o tym co ważne.

   Odpowiedz
 2. bartekada
  bartekada says:

  Obserwuje i czytam często, jestem dumna ze w Jozefoslawiu mamy Was. Marti mnie i moja rodzine sytuacja z zagospodarowaniem terenu i „samowolka” budowlana przez deweloperów. Tak tak wiem ze ktoś daje te pozwolenia ..
  Czy są jakieś obostrzenia budowlane, limity? Przecież Jozefoslaw pęka w szwach 🙁

  Odpowiedz
  • Robert Widz
   Robert Widz says:

   Wraz z nowym planem zagospodarowania przestrzennego pojawiły się ograniczenia w intensywności zabudowy. Plan obowiązuje od marca 2018 r., wszystkie pozwolenia na budowę wydane przed marcem wydane były według ustaleń poprzednich planów. Zmiany w planie są dla naszej miejscowości bardzo korzystne. Proszę zajrzeć na stronę: jozefoslawdwazero.pl/20-lad , pełne teksty uchwał można znaleźć na stronie urzędu miasta i gminy.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *