Czas wakacji, wiele remontów w Józefosławiu jest w toku. Nie będę pisała o ulicach bo prace trwają, w jednych miejscach szybciej w innych wolniej, od wielu czynników jest to zależne i nie zawsze mamy na to wpływ. Z pewnością na jesieni komunikacja na naszych drogach będzie znacznie lepsza.

Tymczasem kilka lżejszych tematów.

Mamy w Józefosławiu trzy pomniki przyrody – kasztanowce, przy ul. Wilanowskiej tuż za ul. Kameralną. Na mój wniosek z 2018 roku radni obecnej kadencji poparli uchwałę w tej sprawie. Niestety kasztanowce są chorowitymi drzewami, atakowanymi przez szkodniki i mimo feromonowych pułapek w połowie lata sporo liści usycha. Upały wiosenne też dołożyły swoje. Mam nadzieję, że wydział Ochrony Środowiska zastosuje odpowiednie środki, żeby chronić te drzewa.

Przy nowo wybudowanej ul. Spacerowej dosadzono szpalery drzew – jarząb mączny oraz dosadzono niskie krzewy – pięciornika krzewiastego kwitnącego na żółto! Mam nadzieję, że wszystkie się przyjmą! A więc przybywa drzew w Józefosławiu!

W parku przy ul. Ogrodowej zakończył się długo oczekiwany przez maluchy remont nawierzchni pod placem zabaw. Temat na forach społecznościowych wzbudzał kontrowersje, chciałabym jednak zapewnić, że wszystkie materiały stosowane na placach zabaw dla dzieci mają atesty i nie ma możliwości, żeby dopuścić do użytkowania szkodliwe substancje. Moim zdaniem zdecydowanie przyjemniej biega się po gumowym podłożu, niż kiedy sypie się piach do butów. Takie samo podłoże mamy pod street workoutem dla młodzieży i dorosłych, swoją drogą ogromnie się cieszę, że tyle osób ćwiczy na tych urządzeniach.

Przybyły nam w parku 4 ławki do leżenia, ogromnie się z tego cieszymy, że wydział Utrzymania Terenów Publicznych pomyślał również i o nas. O ławki do parku w Piasecznie interpelowała radna Ewelina Wójcik. Mam nadzieję, że będzie miło Wam je użytkować.

Czekamy również na realizację oświetlenia naszych boisk do gry w kosza i siatkówkę, dzień będzie się już skracał więc mamy nadzieję, że na jesieni boiska będą doświetlone. Część pieniędzy na ten cel jest przeznaczonych z funduszu sołeckiego – wniosek złożył Bartosz Kijek z rady sołeckiej, a część z budżetu gminy.

Czekamy również, a głównie właściciele czworonogów na wyposażenie wybiegu dla psów w głębi parku. Mamy nadzieję, że sprzęty również niebawem się pojawią. W budżecie funduszu sołeckiego mamy jeszcze zabezpieczone środki na ławeczkę dla młodzieży o którą wnioskowało Stowarzyszenie Pomysł na Józefosław. Ławeczka ma stanąć przy ul. Cyraneczki niedaleko psiego wybiegu. Zadania ma być zrealizowane do 30 września, ale liczymy, że jeszcze w sierpniu się pojawi. Nie zdradzę jak ławeczka będzie wyglądać, nich to będzie niespodzianka.

Zbliża się również czas przemyśleń w kwestii budżetu na przyszły rok, zarówno budżetu gminnego jak i funduszu sołeckiego. Zachęcam do składania wniosków do UMiG Piaseczno oraz do Rady Sołeckiej lub przysyłania propozycji do mnie k.krzyszkowska@piaseczno.eu . W ramach funduszu sołeckiego możemy wydać 56 600 PLN. To niewielka kwota więc warto zapoznać się na co można pieniądze z funduszu przeznaczyć (np. dróg nie da się za to wybudować).

Na koniec nie mogę się powstrzymać, żeby nie napisać, że mieszkańcy Józefosławia wypożyczają i korzystają z piaseczyńskiego roweru miejskiego wręcz oszałamiająco w porównaniu do pozostałych stacji w gminie! Widać jak te rowery były nam potrzebne!

Z życzeniami udanych wakacji

Katarzyna Krzyszkowska-Sut

Radna Rady miejskiej w Piasecznie

2 komentarzy:
 1. Kasia
  Kasia says:

  Witam. Dziękuję za informację na bieżąco:). Czy wiedza coś Państwo na temat planach remontu przedłużenia drogi Urbanistów po drugiej stronie torów (przy działkach ROD) która biegnie do Geodetów? Czy jest w planie, kiedy i jaki jest plan. Taki słuchy chodzą u nas na ROD. Pozdrawiam. Kasia

  Odpowiedz
  • Robert Widz
   Robert Widz says:

   W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego po południowej stronie torów linii siekierkowskiej zlokalizowana jest droga publiczna. Czyli jest rezerwa pod taką drogę. Na razie nie ma planów budowy tej drogi.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *