W nawale codziennych trosk i powodów do narzekania musimy pamiętać o tym, by cieszyć się z tego, co się dzieje w naszej miejscowości. Zarówno z tych drobnych działań jak przejście dla pieszych czy naprawa chodnika, jak i tych dużych, jak dokończenie budowy ulicy Cyraneczki od ul. Julianowskiej do ul. Sybiraków. My już wiemy, że często nawet drobne sprawy wymagają ogromnego wysiłku i determinacji, aby wreszcie zobaczyć końcowy efekt.

Właśnie minęła połowa kadencji Rady Miejskiej, równe 2 lata, odkąd zostaliśmy radnymi wybranymi przez mieszkańców Józefosławia. Na podsumowanie tych 2 lat i przedstawienie planów co dalej przyjdzie czas – wkrótce zaprezentujemy je mieszkańcom. Teraz jednak chcemy się cieszyć tego, że mieszkamy w takim fajnym miejscu.

W najbliższym czasie będą 3 okazje, które chcielibyśmy wspólnie z Państwem świętować. Pierwsza już w niedzielę, 4 grudnia br.: razem ze Stowarzyszeniem Pomysł na Józefosław i Hanną Krzyżewska, radną z Julianowa, z ogromną przyjemnością zapraszamy Was na uruchomienie fontanny świetlnej w parku przy ul. Ogrodowej w niedzielę o godz. 16.00. To doskonała okazja, aby popatrzeć na nasz piękny park w białym puchu!  Trzeba ubrać czapki, wziąć termosy, uśmiech i spotkać się z sąsiadem z innej ulicy czy innego osiedla, porozmawiać o tym co się dzieje w okolicy. Można przynieść też karmę dla ptaków, gdyż będziemy rozstawiać karmniki dla naszych latających przyjaciół. Serdecznie zapraszamy!

Kolejną okazją będzie spacer po Osiedlowej. Ostateczny odbiór prac od wykonawcy ma nastąpić w przyszłą środę, 7.12.2016 r., brakuje już tylko odblasków na betonowych słupkach. Znaki drogowe stoją, słupki są poprzestawiane, kocie oczka pomontowane. Poczekamy na ładną pogodę i zaprosimy Państwa na spacer.

Trzecią okazją będzie koniec prac na skrzyżowaniu ul. Cyraneczki/ ul. Julianowskiej. Zrobimy to uroczyście (tyle lat czekaliśmy na ten moment), zapalając po raz pierwszy lampy uliczne na odcinku od ul. ulianowskiej do ul. Sybiraków. Lampy mają się pojawić się za ok. 2 tygodnie – gmina ma nam powiesić ozdoby świąteczne, zrobi się więc nie tylko jasno ale i świątecznie. To będzie wspaniała chwila dla setek mieszkańców z tamtego rejonu.

O konkretnych terminach świętowania tych dwóch ostatnich okazji poinformujemy osobno,  ale już teraz zapraszamy Państwa serdecznie!

Katarzyna Krzyszkowska-Sut, Robert Widz

Radni Rady Miejskiej w Piasecznie
2.12.2016 r.