Umowa z wykonawcą budowy przepustów i skrzyżowania ul. Cyraneczki i Julianowskiej podpisana, w piątek ma się odbyć przekazanie terenu pod budowę. A to oznacza, że w przyszłym tygodniu będzie przygotowana ostateczna zmiana organizacji ruchu i zapewne harmonogram realizacji prac.

Druga ważna wiadomość to wydana przez Starostę decyzja ZRID na budowę ul. Wilanowskiej (hurra!). Można więc ogłaszać przetarg na realizację tego zadania. Jednak w ubiegłym tygodniu weszły w życie zmiany w ustawie o zamówieniach publicznych, które (według urzędników) komplikują proces. Nie można określić, kiedy przetarg zostanie ogłoszony, choć słyszymy wciąż że „niezwłocznie”. Oddala to groźbę zamknięcia w jednym czasie skrzyżowania Julianowska/Cyraneczki i Wilanowskiej. Czy uda się wybudować Wilanowską w tym roku? Miejmy nadzieję, że tak – nie odpuszczamy tego nawet za cenę dużych utrudnień w organizacji ruchu.

W sierpniu w końcu PGNIG ma zacząć remont sieci gazowej w ul. Osiedlowej, co było przeszkodą przed remontem ul. Osiedlowej. Według zapewnień „gazowników”, we wrześniu można będzie przystąpić do remontu ulicy, który ma potrwać około miesiąca. Na pewno nie zamknie się i Wilanowskiej i Osiedlowej jednocześnie, a zatem decyzja o uruchomieniu prac będzie zależała od sytuacji na Wilanowskiej. Przetarg na realizację tego zadania jest w toku a wyłonienie wykonawcy jest spodziewane „na dniach”.

Ulica Cyraneczki na odcinku od Ogrodowej do Osiedlowej teraz czeka na decyzję ZRID. Mapy do celów projektowych zostały wykonane i ma być wszczęte postępowanie o udzielenie decyzji ZRID. Czekamy niecierpliwie na realizację obietnicy wybudowania tej ulicy w tym roku przez Starostwo Powiatowe. Miało być przed wakacjami, ale niech przynajmniej uda się jesienią. Zycie pokazuje, że wszystko się opóźnia, niestety.

 

Robert Widz

3.08.2016 r.

 

2 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.